Jak jezdit rychle a bezpečně

Příručka pro sportovně naladěné řidiče, adepty závodního motoristického sportu, řidiče sportovních a výkonných automobilů.
Jak jezdit rychle a bezpečně
Příručku ocení i obyčejní motoristé, kteří se od závodního jezdce a školitele profesionálních řidičů chtějí přiučit umění předvídat chování ostatních řidičů, naučit se jak jezdit rychle a bezpečně ve městě i po dálnici, jak zvládnout smyk anebo kde mohou očekávat policejní radary.

Hned na začátku si dovolím vyslovit názor, který se nebude zřejmě líbit většině příslušníků dopravní policie i některým řidičům. Myslím si totiž, že rychlá jízda nemusí být vždy synonymem jízdy nebezpečné. Přestože srovnávání běžné vozovky se závodní dráhou (či úsekem rychlostní zkoušky) je i pro mne nepřípustné, musí všichni uznat, že závodní jezdci, kteří se pohybují určitě mnohem rychleji než běžný motorista, neriskují řádově o mnoho více než obyčejný řidič.

V předkládané knize vám prozradím něco z know-how závodních jezdců, abyste i vy mohli co nejvíce získat z jejich mnohdy velice draze zaplacených zkušeností. A nakonec ještě jedno upozornění. Ne vše, co si v knize přečtete, se naučíte hned napoprvé. Jistotu získáte pouze poctivým nácvikem, ovšem nikoliv prováděným v běžném provozu. Existuje spousta škol bezpečné jízdy, kde máte dostatek času, prostoru i pomoc zkušených instruktorů. Na jednu z nich máte kontakt v této knize.

Pokud se vám nepodaří absolvovat výcvik v této škole, jsou zde ještě možnosti jízd za drobnou úplatu na brněnském či mosteckém automotodromu. Poslední variantou je "pilování" dovednosti na některé odlehlé a uzavřené komunikaci.

Známé úsloví "tréning dělá mistra" totiž platí v tomto případě dvojnásob. Jen tak dosáhnete toho, co se některým některým čtenářům může zdát v názvu knihy trochu nelogické: jak jezdit rychle a přesto bez rizika.

Doporučená prodejní cena knihy je Kč 89,- a můžete ji koupit i on-line.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 23 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky