Jak jezdit rychle a bezpečně

Příručka pro sportovně naladěné řidiče, adepty závodního motoristického sportu, řidiče sportovních a výkonných automobilů.
Jak jezdit rychle a bezpečně
Příručku ocení i obyčejní motoristé, kteří se od závodního jezdce a školitele profesionálních řidičů chtějí přiučit umění předvídat chování ostatních řidičů, naučit se jak jezdit rychle a bezpečně ve městě i po dálnici, jak zvládnout smyk anebo kde mohou očekávat policejní radary.

Hned na začátku si dovolím vyslovit názor, který se nebude zřejmě líbit většině příslušníků dopravní policie i některým řidičům. Myslím si totiž, že rychlá jízda nemusí být vždy synonymem jízdy nebezpečné. Přestože srovnávání běžné vozovky se závodní dráhou (či úsekem rychlostní zkoušky) je i pro mne nepřípustné, musí všichni uznat, že závodní jezdci, kteří se pohybují určitě mnohem rychleji než běžný motorista, neriskují řádově o mnoho více než obyčejný řidič.

V předkládané knize vám prozradím něco z know-how závodních jezdců, abyste i vy mohli co nejvíce získat z jejich mnohdy velice draze zaplacených zkušeností. A nakonec ještě jedno upozornění. Ne vše, co si v knize přečtete, se naučíte hned napoprvé. Jistotu získáte pouze poctivým nácvikem, ovšem nikoliv prováděným v běžném provozu. Existuje spousta škol bezpečné jízdy, kde máte dostatek času, prostoru i pomoc zkušených instruktorů. Na jednu z nich máte kontakt v této knize.

Pokud se vám nepodaří absolvovat výcvik v této škole, jsou zde ještě možnosti jízd za drobnou úplatu na brněnském či mosteckém automotodromu. Poslední variantou je "pilování" dovednosti na některé odlehlé a uzavřené komunikaci.

Známé úsloví "tréning dělá mistra" totiž platí v tomto případě dvojnásob. Jen tak dosáhnete toho, co se některým některým čtenářům může zdát v názvu knihy trochu nelogické: jak jezdit rychle a přesto bez rizika.

Doporučená prodejní cena knihy je Kč 89,- a můžete ji koupit i on-line.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

včera | Milan Lažanský | 3 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 33 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků