Jak jezdit rychle a bezpečně

Příručka pro sportovně naladěné řidiče, adepty závodního motoristického sportu, řidiče sportovních a výkonných automobilů.
Jak jezdit rychle a bezpečně
Příručku ocení i obyčejní motoristé, kteří se od závodního jezdce a školitele profesionálních řidičů chtějí přiučit umění předvídat chování ostatních řidičů, naučit se jak jezdit rychle a bezpečně ve městě i po dálnici, jak zvládnout smyk anebo kde mohou očekávat policejní radary.

Hned na začátku si dovolím vyslovit názor, který se nebude zřejmě líbit většině příslušníků dopravní policie i některým řidičům. Myslím si totiž, že rychlá jízda nemusí být vždy synonymem jízdy nebezpečné. Přestože srovnávání běžné vozovky se závodní dráhou (či úsekem rychlostní zkoušky) je i pro mne nepřípustné, musí všichni uznat, že závodní jezdci, kteří se pohybují určitě mnohem rychleji než běžný motorista, neriskují řádově o mnoho více než obyčejný řidič.

V předkládané knize vám prozradím něco z know-how závodních jezdců, abyste i vy mohli co nejvíce získat z jejich mnohdy velice draze zaplacených zkušeností. A nakonec ještě jedno upozornění. Ne vše, co si v knize přečtete, se naučíte hned napoprvé. Jistotu získáte pouze poctivým nácvikem, ovšem nikoliv prováděným v běžném provozu. Existuje spousta škol bezpečné jízdy, kde máte dostatek času, prostoru i pomoc zkušených instruktorů. Na jednu z nich máte kontakt v této knize.

Pokud se vám nepodaří absolvovat výcvik v této škole, jsou zde ještě možnosti jízd za drobnou úplatu na brněnském či mosteckém automotodromu. Poslední variantou je "pilování" dovednosti na některé odlehlé a uzavřené komunikaci.

Známé úsloví "tréning dělá mistra" totiž platí v tomto případě dvojnásob. Jen tak dosáhnete toho, co se některým některým čtenářům může zdát v názvu knihy trochu nelogické: jak jezdit rychle a přesto bez rizika.

Doporučená prodejní cena knihy je Kč 89,- a můžete ji koupit i on-line.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků