Jak by vypadal nový Renault Clio Grandtour? Možná takhle, stejně ale máte smůlu

Nejnovějšího Clia se ve formě kombíku nedočkáme. Následující render tak možná ještě prohlubují smutek možných zájemců o tuto verzi.

Renault už dříve oznámil, že v případě nové generace Clia nemáme s variantou kombi, dříve označenou Grandtour, vůbec počítat. Hlad po SUV je mnohem větší, zájem o klasické kombíky upadá a tohle místo v nabídce tak má částečně nahradit o cosi prostornější nový Captur.

Představu možného Clia Grandtour si tak alespoň vytvořil známý maďarský grafik X-Tomi. Fanouškům kombíků a Renaultu tedy ukazuje takzvané „co by kdyby“. A nutno podotknout, že výsledný design praktičtějšího Clia nevypadá vůbec špatně a batoh na zádech sedí i nové generaci. Nové Clio, i když jen jako hatchback, si mimochodem budete moci prohlédnout i během výstavy Auta na náplavce.

Řídili jsme nový Renault Clio: Francouzi se poučili. Jdou do boje s nejlepšími!

Řídili jsme nový Renault Clio: Francouzi se poučili. Jdou do boje s nejlepšími!

Stejně tak si X-Tomi pohrává s myšlenkou pouze třídveřové varianty Clia – novinka je už totiž výhradně nabízena s pětidveřovou karoserií. Dále v galerii uvidíte rovněž smyšlenou „low cost“ verzi hatchbacku s nelakovanými nárazníky a na plechových discích. Což k dnes prosazovanému „prémiovému“ směru Renaultu zrovna nesedí.

Nakonec už máme také dobrou představu, jak bude vypadat nové Clio R.S. Určitě tak podstoupí tradiční proměnu s agresivnějším bodykitem, křidélkem na zádi, lehčími koly a beztak divize Renault Sport vytasí i tradiční žlutý odstín karoserie. Samozřejmě v kombinaci s kompletním přiostřením techniky uvnitř. Zatím se mluví o využití přeplňované osmnáctistovky z Méganu R.S., avšak v podladěné specifikaci.

Galerie doplněna o standardní Renault Clio nové generace.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků