Jak by vypadal nový Renault Clio Grandtour? Možná takhle, stejně ale máte smůlu

Nejnovějšího Clia se ve formě kombíku nedočkáme. Následující render tak možná ještě prohlubují smutek možných zájemců o tuto verzi.

Renault už dříve oznámil, že v případě nové generace Clia nemáme s variantou kombi, dříve označenou Grandtour, vůbec počítat. Hlad po SUV je mnohem větší, zájem o klasické kombíky upadá a tohle místo v nabídce tak má částečně nahradit o cosi prostornější nový Captur.

Představu možného Clia Grandtour si tak alespoň vytvořil známý maďarský grafik X-Tomi. Fanouškům kombíků a Renaultu tedy ukazuje takzvané „co by kdyby“. A nutno podotknout, že výsledný design praktičtějšího Clia nevypadá vůbec špatně a batoh na zádech sedí i nové generaci. Nové Clio, i když jen jako hatchback, si mimochodem budete moci prohlédnout i během výstavy Auta na náplavce.

Řídili jsme nový Renault Clio: Francouzi se poučili. Jdou do boje s nejlepšími!

Řídili jsme nový Renault Clio: Francouzi se poučili. Jdou do boje s nejlepšími!

Stejně tak si X-Tomi pohrává s myšlenkou pouze třídveřové varianty Clia – novinka je už totiž výhradně nabízena s pětidveřovou karoserií. Dále v galerii uvidíte rovněž smyšlenou „low cost“ verzi hatchbacku s nelakovanými nárazníky a na plechových discích. Což k dnes prosazovanému „prémiovému“ směru Renaultu zrovna nesedí.

Nakonec už máme také dobrou představu, jak bude vypadat nové Clio R.S. Určitě tak podstoupí tradiční proměnu s agresivnějším bodykitem, křidélkem na zádi, lehčími koly a beztak divize Renault Sport vytasí i tradiční žlutý odstín karoserie. Samozřejmě v kombinaci s kompletním přiostřením techniky uvnitř. Zatím se mluví o využití přeplňované osmnáctistovky z Méganu R.S., avšak v podladěné specifikaci.

Galerie doplněna o standardní Renault Clio nové generace.

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 35 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků
Jak jezdí nový Hyundai Ioniq Electric? Ukázal nám to v ráji elektroaut a konopí

Hyundai Ioniq Electric 2019 (první svezení)

Z nabídky modelu Ioniq si vybere každý, koho lákají vozy na alternativní pohon. Elektromobil nedávno prošel faceliftem, aby mohl lépe držet krok s konkurencí. Povedlo se mu to?

31.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků