Jak bojovat proti koronaviru v autě? Odpovědí je možná překvapivě alkohol

Zvýšená úroveň hygieny je v době pandemie koronaviru na pořádku dne. Experti se tak shodují, jak proti viru aspoň částečně bojovat i uvnitř automobilů.

Není novinkou, že interiéry automobilů patří mezi ta nejšpinavější místa, se kterými lidé každodenně přijdou do styku. Ostatně některé studie už mluvily o volantech a řadicích pákách vozů v horším světle než v případě záchodových prkének. V době řádění koronaviru a jeho šíření kapénkovou infekcí tak nejsou ani interiéry vozů zrovna bezpečným místem.

A především tedy u vozidel, která jsou sdílena v rodině nebo v práci. Dosavadní výzkumy uvádějí, že koronavirus přenesený kapičkami při kýchnutí či zakašlání dokáže na pevném povrchu ulpět značně dlouho dobu, v řádu hodin až dní, načež se takto zasažené plochy stávají po tuto dobu infekční.  

Lamborghini kvůli koronaviru vztyčilo bílou vlajku. Produkce v tradiční továrně prozatím končí

Lamborghini kvůli koronaviru vztyčilo bílou vlajku. Produkce v tradiční továrně prozatím končí

Kromě mytí vlastních rukou je tedy i čistota interiérů vozů silným zájmem nás všech. Podobně jako podniky městské hromadné dopravy nyní pravidelně dezinfikují svá vozidla, určitě je skvělou prevencí před nakažením i pravidelná dezinfekce vnitřku svého vozu. Zejména pokud nejste sami, kdo auto používá.

Organizace Consumer Reports se tak obrátila na experty v oboru automobilových interiéru, aby našla ideální způsob, jak spolehlivě vyčistit nejrizikovější části kabiny, ale na druhou stranu je agresivní chemií nepoškodit. Možná nepřekvapivě tak přichází odpověď, že řešením je prostý alkohol.

Velká cena Austrálie Formule 1 byla oficiálně zrušena. Ohrožen je i závod na nejslavnější trati

Velká cena Austrálie Formule 1 byla oficiálně zrušena. Ohrožen je i závod na nejslavnější trati

Podle amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí totiž roztoky s více jak 70% obsahem alkoholu koronavirus efektivně ničí. Jeff Stout ze společnosti Yanfeng, dodávající interiérové díly, pak přímo zmiňuje Isopropylalkohol neboli Isopropanol, kterým ošetřují veškeré díly před expedicí zákazníkům.

Lze s ním totiž bez poškození vyčistit a dezinfikovat většinu povrchů v interiérech automobilů. Isopropanol se ostatně používá také v lékařských zařízeních jako sterilizační přípravek. V autě se poté hodí i díky svým leštícím vlastnostem, jelikož na lesklých površích či sklu nezanechává šmouhy.

TEST Range Rover P400 Autobiography: Další důvod, proč se stát milionářem

Range Rover P400

Range Rover není autem pro každého, ale každý by si ho měl zkusit. Nyní má nový motor o výkonu 400 koní s hybridní technikou. Jaký je?

včera | Vladimír Kadera | 57 příspěvků
TEST Toyota RAV4 2.5 Hybrid 4x4 Black Edition: Ta nejčernější myslí jen zeleně

Toyota RAV4 Hybrid Black Edition

Současná generace Toyoty RAV4 se vzdala naftového motoru. Oblíbené SUV koupíte buď s ryze benzinovým, nebo hybridním pohonem, přičemž elektrifikovaná verze nedávno dorazil na český trh v atraktivním provedení Black Edition. Vyzkoušeli jsme tu nejlepší možnou konfiguraci.

26.  11.  2020 | Jan Mička | 81 příspěvků
TEST BMW X6 xDrive30d: Starbucks, špinavé nohavice a příjemná jízda

BMW X6 xDrive30d

Jednou z největších premiér loňského roku bylo nové BMW X6, obří stylovka pro hordy movitých majitelů, kteří se nebojí expresivního stylu. Zkusili jsme naftový základ v podobě verze xDrive30d.

22.  11.  2020 | Vladimír Kadera | 64 příspěvků