Jaguar znovu vyrábí originální nářadí pro E-Type. Do prodeje ho vrací po skoro 50 letech

Od sběratelů a majitelů byl takový zájem, že se Jaguar rozhodl znovu vyrábět brašnu plnou nářadí z originální výbavy modelu E-Type.

Originální příslušenství legendárních klasických vozů dnes v aukcích a na inzerci zastává velmi ceněné položky, nehledě na samotný fakt, že tyto automobilové relikvie už není zrovna lehké sehnat. To bylo případem i originální sady nářadí, v minulosti obsažené ve výbavě starého Jaguaru E-Type z 60. let.

Jaguar vás po Nordschleife sveze v elektromobilu I-Pace. Měli byste vůbec zájem?

Jaguar vás po Nordschleife sveze v elektromobilu I-Pace. Měli byste vůbec zájem?

Vzácnost této brašny plné klíčů znamenala, že ceny existujících kousků nabízených k prodeji někdy přesahovaly i 5000 liber, tedy kolem 150.000 korun. Není tak divu, že na samotný Jaguar se doteď obraceli majitelé E-Typů i prostí sběratelé zajímavých automobilových předmětů z celého světa s dotazem, kde toto originální příslušenství sehnat.

V Jaguaru se rozhodli, že začnou původní brašnu nářadí znovu vyrábět. Příslušenství tak automobilka uvádí zpět do nabídky po skoro 50 letech od ukončení výroby druhé série modelu v roce 1971. Brašna s klíči byla totiž originálně nabízena právě u první a druhé série E-Typu.

Ecurie Ecosse LM69 je duchovním potomkem vzácného Jaguaru XJ13. Vznikne 25 kusů

Ecurie Ecosse LM69 je duchovním potomkem vzácného Jaguaru XJ13. Vznikne 25 kusů

S tradičním přístupem klasické divize Jaguaru tedy inženýři vyhrabali staré výrobní plány a kompletní sadu nářadí reprodukovali do posledního detailu. Nově byly vyrobeny všechny nástroje od klíčů, kleští až po hadičku na odvzdušnění brzd v plechovce od Dunlopu. Vše je samozřejmě zabaleno v plátěné brašně s koženkovým potahem a starým logem Jaguaru.

Za novou sadu nářadí pro E-Type si Jaguar účtuje 732 liber (v přepočtu asi 21.600 Kč). Určitě tedy vychází levněji, než letité originály od sběratelů na internetu.

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 37 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků