Jaguar zaznamenává nárůst prodejů, po dvou letech

Po dlouhou dobu byla aristokratická značka Jaguar neoddělitelnou součástí automobilky Ford. Dluhy Jaguaru však rostly a prodeje naopak klesaly, a tak se jej Ford rozhodl zbavit. Nebudeme se však zabírat už tolikrát probraným tématem, jakým je prodej Land Roveru a Jaguaru indickému koncernu Tata.

Nejnovější zprávy totiž uvádějí, že automobilka za uplynulý měsíc vykázala meziroční zvýšení prodejů na evropském trhu o 69,6 procent. Prodejní úspěchy připisuje najmě novému čtyřdveřovému modelu XF, který si získává stále více příznivců. Hned na druhém místě v prodejnosti se umístnil model XJ, za kterým následuje poněkud „okoukaný“ X-Type. Prodeje automobilky mají rozhodně stoupající tendenci, protože od začátku roku se počet zájemců o tyto vozy každým měsícem zvyšuje.
 

Jaguar teď už musí vyřešit pouze jediný problém související s dlouhými dodacími lhůtami na model XF. Na druhé straně je to ale lepší, než kdyby tento vůz nebylo komu prodávat.

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků