Jaguar zaznamenává nárůst prodejů, po dvou letech

Po dlouhou dobu byla aristokratická značka Jaguar neoddělitelnou součástí automobilky Ford. Dluhy Jaguaru však rostly a prodeje naopak klesaly, a tak se jej Ford rozhodl zbavit. Nebudeme se však zabírat už tolikrát probraným tématem, jakým je prodej Land Roveru a Jaguaru indickému koncernu Tata.

Nejnovější zprávy totiž uvádějí, že automobilka za uplynulý měsíc vykázala meziroční zvýšení prodejů na evropském trhu o 69,6 procent. Prodejní úspěchy připisuje najmě novému čtyřdveřovému modelu XF, který si získává stále více příznivců. Hned na druhém místě v prodejnosti se umístnil model XJ, za kterým následuje poněkud „okoukaný“ X-Type. Prodeje automobilky mají rozhodně stoupající tendenci, protože od začátku roku se počet zájemců o tyto vozy každým měsícem zvyšuje.
 

Jaguar teď už musí vyřešit pouze jediný problém související s dlouhými dodacími lhůtami na model XF. Na druhé straně je to ale lepší, než kdyby tento vůz nebylo komu prodávat.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků