Jaguar zaznamenává nárůst prodejů, po dvou letech

Po dlouhou dobu byla aristokratická značka Jaguar neoddělitelnou součástí automobilky Ford. Dluhy Jaguaru však rostly a prodeje naopak klesaly, a tak se jej Ford rozhodl zbavit. Nebudeme se však zabírat už tolikrát probraným tématem, jakým je prodej Land Roveru a Jaguaru indickému koncernu Tata.

Nejnovější zprávy totiž uvádějí, že automobilka za uplynulý měsíc vykázala meziroční zvýšení prodejů na evropském trhu o 69,6 procent. Prodejní úspěchy připisuje najmě novému čtyřdveřovému modelu XF, který si získává stále více příznivců. Hned na druhém místě v prodejnosti se umístnil model XJ, za kterým následuje poněkud „okoukaný“ X-Type. Prodeje automobilky mají rozhodně stoupající tendenci, protože od začátku roku se počet zájemců o tyto vozy každým měsícem zvyšuje.
 

Jaguar teď už musí vyřešit pouze jediný problém související s dlouhými dodacími lhůtami na model XF. Na druhé straně je to ale lepší, než kdyby tento vůz nebylo komu prodávat.

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 59 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků