Jaguar zaznamenává nárůst prodejů, po dvou letech

Po dlouhou dobu byla aristokratická značka Jaguar neoddělitelnou součástí automobilky Ford. Dluhy Jaguaru však rostly a prodeje naopak klesaly, a tak se jej Ford rozhodl zbavit. Nebudeme se však zabírat už tolikrát probraným tématem, jakým je prodej Land Roveru a Jaguaru indickému koncernu Tata.

Nejnovější zprávy totiž uvádějí, že automobilka za uplynulý měsíc vykázala meziroční zvýšení prodejů na evropském trhu o 69,6 procent. Prodejní úspěchy připisuje najmě novému čtyřdveřovému modelu XF, který si získává stále více příznivců. Hned na druhém místě v prodejnosti se umístnil model XJ, za kterým následuje poněkud „okoukaný“ X-Type. Prodeje automobilky mají rozhodně stoupající tendenci, protože od začátku roku se počet zájemců o tyto vozy každým měsícem zvyšuje.
 

Jaguar teď už musí vyřešit pouze jediný problém související s dlouhými dodacími lhůtami na model XF. Na druhé straně je to ale lepší, než kdyby tento vůz nebylo komu prodávat.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků