Jaguar XKR Silverstone

Automobilka Jaguar nedávno přestavila speciální model XKR Silverstone. Pohání jej čtyřlitrový osmiválec přeplňovaný kompresorem nabízející výkon 363 ks při 6 150 ot./min. a točivý moment 505 Nm, který je k dispozici od 3 600 ot./min.
Jaguar XKR Silverstone
Automobilka Jaguar nedávno představila speciální model XKR Silverstone. Pohání jej čtyřlitrový osmiválec přeplňovaný kompresorem nabízející výkon 363 ks při 6 150 ot./min. a točivý moment 505 Nm, který je k dispozici od 3 600 ot./min. 

Na XKR Silverstone je použito mnoho doplňků, které jsou nabízeny v rámci sportovního příslušenství „R Performance“. 

Patří mezi ně i stříbrná litá kola v designu Detroit. Jejich autorem je známá firma BBS. Dvacetipalcové ráfky jsou obuté do pneumatik Pirelli Pzero.

XKR má už v sériovém provedení impozantní zpomalení a není proto divu, že XKR Silverstone je na tom ještě lépe. Zvláště, když na vývoji brzdové soustavy spolupracovala s Jaguárem firma Brembo. Také brzdy jsou obsahem zmíněného příslušenství „R Performance“.

XKR Silverstone má už v sériové výbavě elektronicky řízený podvozek CATS (Computer Active Technology Suspension). Tento systém umožňuje, aby se podvozek automaticky přizpůsoboval situaci na vozovce, respektive jejímu povrchu a stylu jízdy řidiče. 

V interiéru upoutají sportovní sedadla a sportovní volant. Interiér je samozřejmě potažen kůží. Černofialové čalounění vhodně kontrastuje s platinovým lakem karoserie. Výbava je stejně bohatá jako u ostatních XKR modelů. Najdeme v ní automatickou klimatizaci, automatickou převodovku, autorádio a mnoho dalších prvků.

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků