Jaguar XKR Silverstone

Automobilka Jaguar nedávno přestavila speciální model XKR Silverstone. Pohání jej čtyřlitrový osmiválec přeplňovaný kompresorem nabízející výkon 363 ks při 6 150 ot./min. a točivý moment 505 Nm, který je k dispozici od 3 600 ot./min.
Jaguar XKR Silverstone
Automobilka Jaguar nedávno představila speciální model XKR Silverstone. Pohání jej čtyřlitrový osmiválec přeplňovaný kompresorem nabízející výkon 363 ks při 6 150 ot./min. a točivý moment 505 Nm, který je k dispozici od 3 600 ot./min. 

Na XKR Silverstone je použito mnoho doplňků, které jsou nabízeny v rámci sportovního příslušenství „R Performance“. 

Patří mezi ně i stříbrná litá kola v designu Detroit. Jejich autorem je známá firma BBS. Dvacetipalcové ráfky jsou obuté do pneumatik Pirelli Pzero.

XKR má už v sériovém provedení impozantní zpomalení a není proto divu, že XKR Silverstone je na tom ještě lépe. Zvláště, když na vývoji brzdové soustavy spolupracovala s Jaguárem firma Brembo. Také brzdy jsou obsahem zmíněného příslušenství „R Performance“.

XKR Silverstone má už v sériové výbavě elektronicky řízený podvozek CATS (Computer Active Technology Suspension). Tento systém umožňuje, aby se podvozek automaticky přizpůsoboval situaci na vozovce, respektive jejímu povrchu a stylu jízdy řidiče. 

V interiéru upoutají sportovní sedadla a sportovní volant. Interiér je samozřejmě potažen kůží. Černofialové čalounění vhodně kontrastuje s platinovým lakem karoserie. Výbava je stejně bohatá jako u ostatních XKR modelů. Najdeme v ní automatickou klimatizaci, automatickou převodovku, autorádio a mnoho dalších prvků.

Test Dacia Duster II dCi 110 4x4: Pouze pro silnici je jí škoda

Dacia Duster II 1.5 dCi 4x4

Příroda vytvořila v polovině ledna opravdu vhodné podmínky pro testování nové generace oblíbeného SUV Dacia Duster. Jezdili jsme s ním v hlubokém bahně i na zasněžených silnicích.

včera | Radek Pecák | 16 příspěvků
Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

21.  1.  2018 | Jan Mička | 31 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 14 příspěvků