Jaguar XKR a XJ Portfolio Edition

Jaguar odhalil speciální edice dvou svých modelů ještě před Ženevou. Ty se nesou především ve znamení luxusu.

Verze Portfolio Edition jsou zaměřeny především na více komfortu a luxusu, a to jak uvnitř, tak zvenku. Oba vozy pohání známý čtyřlitrový kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 4,2 l a výkonu 309 kW/420 koní.

Model XKR je k dispozici jak ve verzi Coupé, tak jako cabrio známé pod názvem Convertible. Motor přenáší svůj výkon na zadní kola přes šestistupňovou automatickou převodovku s možností řazení pádly pod volantem. U modelu XKR Portfolio Edition je novinkou barva vozu Shaddow Gray a rovněž dvacetipalcová kola Selena. Convertible je k dispozici jak se šedou, tak s černou plátěnou střechou. Jaguar nezapomněl ani brzdový systém – vpředu jsou použity brzdové kotouče o průměru 400 mm se šestipístkovými třmeny, vzadu jsou pak 350 mm kotouče se čtyřmi pístky.

Oba modely jsou odlišeny speciálním znakem edice na víku kufru. Model XJ dostal do nabídky dvě nové barvy, a to černou Celestial Black a zlatou Astral Gold. Kola jsou u tohoto modelu stejná jako u XKR. Standardem XJ Portfolio je stavitelný podvozek s několika módy odpružení.

Interiéry obou modelů jsou pojaty velmi luxusně a zákazník si je může nakonfigurovat dle vlastního přání. Na výběr jsou kvalitní dřeva v různých odstínech a v podobné filozofii se nese i čalounění sedadel, samozřejmé kožené a s dvojím přešíváním. Stejným materiálem jsou pak pokryty také výplně dveří, přístrojová deska nebo samotný volant.

Uvnitř XKR nalezneme speciální audiosystém Bowers and Wilkins, XJ pak používá standardní audio od Jaguaru s ovládáním přes dotykovou obrazovku. Jaguar nezapomněl ani na loga upozorňující na speciální edici přímo v interiéru vozů. Ceny automobilka prozatím nezveřejnila, mělo by se tak stát přímo na ženevském autosalonu již za pár dnů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jaguar XKR Convertible Portfolio

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jaguar XJ Portfolio

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 40 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků