Jaguar XJ220: fantazie v pohybu (video)

Dnešní video nás vrátí do minulosti a to do prvních let minulého desetiletí. V tomto období přišel na svět supersport Jaguar XJ220, který ve své době neznal konkurenci. Výkon bezmála 550 koní byl na tu dobu ohromující a se svou maximální rychlostí přes 350 km/h patřil několik let na první místo.

Na videu, které je opravdu povedené, uvidíte také pokus o dosažení co nejlepšího času na slavné Nordschleife okruhu Nürburgring. Na té Jaguar XJ220 dosáhl času 7 minut a 46,37 s.

Jen pro představu, je to lepší čas, než za jaký tuto trať zajelo Lamborghini Murcielagu LP640, stejný čas jako u Ferrari 599 GTB, Porsche 996 GT2, Lamborghini Gallardo Superleggera a další renomované sporťáky současnosti. A to se bavíme o voze stejné kategorie, ovšem z roku 1992. Jednoduše fantastické.
 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků