Jaguar XJ je nejekologičtějším luxusním vozem

Dle britské Asociace ekologické dopravy, která vydává tradičního průvodce nákupem vozů, je nejekologičtější luxusní vůz Jaguar XJ s naftovým motorem o objemu 2,7 litru. Asociace ocenila zejména odhodlání automobilky zajistit svým zákazníkům vůz s nízkými emisemi CO2 a také spotřeby a to díky úspornému naftovému motoru a také díky použití lehké hliníkové karosérie.

Jaguar XJ 2,7d ukázal svou úspornost v loňském testu, když na jednu nádrž ujel solidních 1 600 kilometrů při průměrné spotřebě 5,2 l nafty na 100 km.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 2 příspěvky
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků