Jaguar XF: nový vzhled a stovky koní

Britská automobilka Jaguar začíná pomalu odtajňovat specifikace nástupce současné řady S-Type. Jaguar XF, který se v produkční verzi představí v záři ve Frankfurtu, dostane solidní paletu motorů, která bude mířit svými parametry opravdu vysoko.

Tip: Představení studie Jaguaru XF naleznete zde.

Vezmeme to trochu od konce. Naftu bude zastupovat v počátku šestiválec 2,7 s dvojitým přeplňováním o výkonu okolo 210 koní. Ten bude dostupný jen v Evropě a navíc jen na vybraných trzích. Nepotvrzené je i nasazení většího osmiválce, který má koncern k dispozici např. pro luxusní Range Rover.

Benzíny se pak rozdělí na dva tábory. Atmosférické, kde bude tvořit základ šestiválec o nespecifikovaném objemu a výkonu a přeplňované, které ovládnou osmiválce. Jeden o objemu 4,2 l a druhý o objemu rovných 5 litrů. Oba dostanou přeplňování pomocí kompresoru a větší agregát navíc i přímý vstřik paliva.

Slabší verze o výkonu přes 420 koní bude pro Jaguar jen silnější sériovkou a sportovní XF-R verze s pětilitrem pak nabídne koní rovných pět set, tedy téměř stejně jako současné BMW M5.

To vše bude zabaleno do revolučního designu, který by se měl velmi podobat představené studii. Jaguar chce jednou provždy opustit kopírování dávných tvarů, které je již příliš okoukané. Nové modely mají být zcela originální, ale na pohled velmi elegantní a dynamické. Zda se to povede uvidíme za pár měsíců.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jaguar XF concept
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 39 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků