Jaguar XF: nový vzhled a stovky koní

Britská automobilka Jaguar začíná pomalu odtajňovat specifikace nástupce současné řady S-Type. Jaguar XF, který se v produkční verzi představí v záři ve Frankfurtu, dostane solidní paletu motorů, která bude mířit svými parametry opravdu vysoko.

Tip: Představení studie Jaguaru XF naleznete zde.

Vezmeme to trochu od konce. Naftu bude zastupovat v počátku šestiválec 2,7 s dvojitým přeplňováním o výkonu okolo 210 koní. Ten bude dostupný jen v Evropě a navíc jen na vybraných trzích. Nepotvrzené je i nasazení většího osmiválce, který má koncern k dispozici např. pro luxusní Range Rover.

Benzíny se pak rozdělí na dva tábory. Atmosférické, kde bude tvořit základ šestiválec o nespecifikovaném objemu a výkonu a přeplňované, které ovládnou osmiválce. Jeden o objemu 4,2 l a druhý o objemu rovných 5 litrů. Oba dostanou přeplňování pomocí kompresoru a větší agregát navíc i přímý vstřik paliva.

Slabší verze o výkonu přes 420 koní bude pro Jaguar jen silnější sériovkou a sportovní XF-R verze s pětilitrem pak nabídne koní rovných pět set, tedy téměř stejně jako současné BMW M5.

To vše bude zabaleno do revolučního designu, který by se měl velmi podobat představené studii. Jaguar chce jednou provždy opustit kopírování dávných tvarů, které je již příliš okoukané. Nové modely mají být zcela originální, ale na pohled velmi elegantní a dynamické. Zda se to povede uvidíme za pár měsíců.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jaguar XF concept
TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků