Jaguar XF: nový vzhled a stovky koní

Britská automobilka Jaguar začíná pomalu odtajňovat specifikace nástupce současné řady S-Type. Jaguar XF, který se v produkční verzi představí v záři ve Frankfurtu, dostane solidní paletu motorů, která bude mířit svými parametry opravdu vysoko.

Tip: Představení studie Jaguaru XF naleznete zde.

Vezmeme to trochu od konce. Naftu bude zastupovat v počátku šestiválec 2,7 s dvojitým přeplňováním o výkonu okolo 210 koní. Ten bude dostupný jen v Evropě a navíc jen na vybraných trzích. Nepotvrzené je i nasazení většího osmiválce, který má koncern k dispozici např. pro luxusní Range Rover.

Benzíny se pak rozdělí na dva tábory. Atmosférické, kde bude tvořit základ šestiválec o nespecifikovaném objemu a výkonu a přeplňované, které ovládnou osmiválce. Jeden o objemu 4,2 l a druhý o objemu rovných 5 litrů. Oba dostanou přeplňování pomocí kompresoru a větší agregát navíc i přímý vstřik paliva.

Slabší verze o výkonu přes 420 koní bude pro Jaguar jen silnější sériovkou a sportovní XF-R verze s pětilitrem pak nabídne koní rovných pět set, tedy téměř stejně jako současné BMW M5.

To vše bude zabaleno do revolučního designu, který by se měl velmi podobat představené studii. Jaguar chce jednou provždy opustit kopírování dávných tvarů, které je již příliš okoukané. Nové modely mají být zcela originální, ale na pohled velmi elegantní a dynamické. Zda se to povede uvidíme za pár měsíců.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Jaguar XF concept
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků