Jaguar X-Type dostal pro nový modelový rok facelift

Jaguar pokračuje v modernizaci svých modelů a jinak na tom není ani nejmenší z nich, X-Type. Facelift pro příští modelový rok se dotknul jak vnějšího vhledu, tak interiéru a nechybí ani technické novinky. Automobilka se nechala slyšet, že v součtu je na novém Jaguaru možné najít až 500 změn.

Jednou z novinek je možnost kombinace 2,2litrového turbodieselu se šestistupňovým automatem, co v minulosti nešlo. Takto vybavený X-Type zrychlí na stovku za 9,9 sekundy, dosáhne maximální rychlost 208 km/h a na každých 100 km jízdy spotřebuje 6,9 litru nafty.

Přední maska nového omlazeného „Jagu“ dostala více chromového nádechu. Další viditelnou změnou je integrace blikačů do zpětných zrcátek a zásahy se dotkly obou nárazníků. Rozšířila se také nabídka barevných odstínů karoserie a kol. Do interiéru nyní Jaguar dovoluje vnést více individuality, zákazník si jej může naladit přesně podle vlastních představ. Středový panel se také dočkal modernizace –jeho vzorem byl nový model XF. Z technických novinek nesmíme zapomenout na nový audiosystém a přepracovaný parkovací asistent.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Modernizovaný Jaguar X-Type

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků