Jaguar vrací do výroby blok slavného šestiválce XK. Potěší nejen majitele E-typů

Jaguar se opět vydává do minulosti a pro své ikonické modely rozjíždí výrobu jednoho nedostatkového dílu.

Není to poprvé, co se Jaguar pouští do výroby starých dílů či příslušenství pro své legendární klasické modely. Na konci minulého roku začala divize Jaguar Classic znovu vyrábět například originální sadu nářadí pro E-type z 60. let. Teď se ovšem vydává trochu hlouběji, jelikož se rozhodla spustit výrobu bloku 3,8litrového motoru XK, který byl v 50. a 60. letech srdcem hned několika sporťáků i limuzín.

Jaguar vylepšil I-Pace. Elektromobil teď nabijete rychleji a je stále on-line

Jaguar vylepšil I-Pace. Elektromobil teď nabijete rychleji a je stále on-line

Nový blok tohoto známého řadového šestiválce nebylo možné sehnat po více jak 50 let. Jaguar chce tedy potěšit všechny zájemce a především renovátory zbrusu novým kouskem, jenž bude bezpochyby ceněnou transplantací pro nespočet starých vozů.

Inženýři se pochopitelně drží přesné originální specifikace a litinový blok bude vyráběn dle původních plánů automobilky. Mluvíme o bloku šestiválce, který se objevil nejen pod kapotou ikonického E-typu Series 1, ale také modelů XK150, XK150 S, MkIX, Mk2, MkX a S-typu (verze z 60. let).

Jaguar E-Type byl 40 let za vraty stodoly. Machři z Británie jej opět přivedli k životu

Jaguar E-Type byl 40 let za vraty stodoly. Machři z Británie jej opět přivedli k životu

Pokud navíc zájemci o nový blok předloží dokumentaci o vlastnictví a původu svého vozu, mohou si ponechat sériové číslo jejich originálního bloku. To bude následně vyraženo na nový blok s dodatečnou hvězdičkou upřesňující, že se jedná o nový náhradní díl z oficiální produkce Jaguaru.  

Cenovka za nový blok 3,8litrového motoru XK je stanovena na 14.340 liber, tedy v přepočtu asi 421.000 korun. Za malosériovou zakázkovou výrobu se holt platí, navíc u takto historicky významného kusu techniky.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

dnes | Jiří Baborský | 6 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 30 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků