Jaguar vás po Nordschleife sveze v elektromobilu I-Pace. Měli byste vůbec zájem?

Pokud byste se náhodou chtěli po legendární Severní smyčce svézt v elektromobilu s profesionálním řidičem za volantem, Jaguar má pro vás řešení.

Takzvaná „ring taxi“ už jsou na německém Nürburgringu zavedenou atrakcí pro návštěvníky. Zaplatíte nějaký ten peníz a Zeleným peklem vás provede profesionální řidič v nějakém tom zajímavém autě. Nejznáměji takto pasažéry vozila třeba Sabine Schmitz v BMW M5, nicméně tuto službu už dnes na Severní smyčce nabízí celá řada firem.

Mezi ty patří i Jaguar, který se nyní dočkal prvenství. Po okruhu vás totiž některý z profi jezdců automobilky sveze také v elektromobilu I-Pace. Jaguar se tedy stává první automobilkou, která na okruhu nabídne elektrické „ring taxi“.

Nový Jaguar XJ prý nebude pouze elektrický. Později má přijet i s šestiválcem

Nový Jaguar XJ prý nebude pouze elektrický. Později má přijet i s šestiválcem

Automobilka zde samozřejmě odkazuje na své působení v sérii eTrophy, která je určena pro závodní varianty I-Pace, a také na podnik Formule E. Bohužel, po Nordschleife vás ale sveze v úplně sériovém, silničním modelu. A přestože s výkonem 400 koní (294 kW), točivým momentem 686 N.m a zrychlením z nuly na 100 km/h za 4,8 vteřiny se I-Pace na silnici neztratí, na okruh by to přece jen chtělo něco víc extra.

I když je odkaz Jaguaru na motorsport jasně viditelný, těžko říct, zda se zrovna na Nordschleife, na místě plném opravdových petrolheadů, na místě slavné čtyřiadvacetihodinovky, dočká nějakého zájmu o svezení v dnes běžném elektromobilu. Ke všemu, když za jedno kolo zaplatíte v přepočtu asi 4000 Kč.

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků