Jaguar se začíná vzmáhat, prodeje v Evropě rostou

Ačkoliv na tom jako celkem není Jaguar stále nejlépe, díky zavedení nových modelů (X-Type kombi) či naftového pohonu pod kapotou, se začíná vzmáhat. Loňský rok byl v Evropě prodejně velmi úspěšný. V Británii prodal Jaguar celkem 32 598 aut, což je o 11,2 procenta více než v předchozím roce a o 9,4 procenta lepší než v roce 2002. Prodeje v kontinetální Evropě dosáhly na metu 24 337 aut, což znamená zlepšení o 24,6 %. Celosvětově však Jaguar prodal jen 118 918 vozů, a to je v porovnání s rokem 2003 (120 570) slabší. Vliv na to měl zejména klesající trh v USA, který zaznamenal propad o 16,4 procenta. Američtí zákazníci navíc začínají preferovat vozy kategorie SUV místo luxusních sedanů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

včera | Jan Mička | 32 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků