Jaguar se stává pro Ford noční můrou

Investice lze rozdělit do dvou základních skupin. Na úspěšné a na neúspěšné. A pak tu máme třetí skupinu a tou je investice Fordu do automobilky Jaguar.

Britský výrobce luxusních vozů zveřejnil své odhady hospodářského výsledku za minulý rok. Očekávat šlo jen ztrátu, ovšem ta se vyšplhala na velmi solidních 715 mil. dolarů (přibližně 15,4 mld. Kč). Ford sice oznámil, že po započítání všech položek se ztráta sníží asi na 550 mil. dolarů, ale to na celé věci mnoho nemění.

Od roku 1989, kdy Ford koupil tuto automobilku, do ní investoval již přes 10 mld. dolarů (přibližně 210 mld. Kč) a zisk je stále v nedohlednu. Lepším výsledkům nepomohly ani ostudné kombi verze, nasazení naftových motorů a ani to, že Jaguary jsou dnes z nemalé části jen převlečenými modely Fordu.

Protože je situace u Jaguaru již kritická, rozhodlo se vedení Fordu, že čerpání z tradičních tvarů musí jít pryč a Jaguar musí vytvořit nový pojem luxusu 21. století.

Zcela nové pojetí designu exteriéru i interiéru, opětovný návrat k luxusnímu pojetí, nové výkonné motory a hlavně vynechání koncernových prvků. To vše, spolu s masivnější podporou prodejů má pomoci přinést automobilku k zisku. Již loni uvedený model XK je prodejním trhákem a s ohledem na zachování slávy této anglické klasiky můžeme jen doufat, že i další modely budou takto úspěšné.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

včera | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků