Jaguar se stává pro Ford noční můrou

Investice lze rozdělit do dvou základních skupin. Na úspěšné a na neúspěšné. A pak tu máme třetí skupinu a tou je investice Fordu do automobilky Jaguar.

Britský výrobce luxusních vozů zveřejnil své odhady hospodářského výsledku za minulý rok. Očekávat šlo jen ztrátu, ovšem ta se vyšplhala na velmi solidních 715 mil. dolarů (přibližně 15,4 mld. Kč). Ford sice oznámil, že po započítání všech položek se ztráta sníží asi na 550 mil. dolarů, ale to na celé věci mnoho nemění.

Od roku 1989, kdy Ford koupil tuto automobilku, do ní investoval již přes 10 mld. dolarů (přibližně 210 mld. Kč) a zisk je stále v nedohlednu. Lepším výsledkům nepomohly ani ostudné kombi verze, nasazení naftových motorů a ani to, že Jaguary jsou dnes z nemalé části jen převlečenými modely Fordu.

Protože je situace u Jaguaru již kritická, rozhodlo se vedení Fordu, že čerpání z tradičních tvarů musí jít pryč a Jaguar musí vytvořit nový pojem luxusu 21. století.

Zcela nové pojetí designu exteriéru i interiéru, opětovný návrat k luxusnímu pojetí, nové výkonné motory a hlavně vynechání koncernových prvků. To vše, spolu s masivnější podporou prodejů má pomoci přinést automobilku k zisku. Již loni uvedený model XK je prodejním trhákem a s ohledem na zachování slávy této anglické klasiky můžeme jen doufat, že i další modely budou takto úspěšné.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků