Jaguar se moc neprodává, a tak sníží výrobu

Dceřiná společnost amerického Fordu, automobilka Jaguar, má podobně jako celý koncern nemalé problémy. Přestože se snaží vycházet zákazníkům vstříc a klesla až tak, že dnes nabízí naftové motory ve svých modelech, o její vozy není velký zájem. I přes nynější malou výrobu, která činí pouhých 120 000 vozů, dojde k jejímu dalšímu snížení. Počet vyrobených vozů má tak dále klesnout o zhruba 7%. Dle vyjádření vedení společnosti je to pouze nevyhnutelný krok k oživení této automobilky. Jedním ze zvažovaných kroku je také prodej továrny v Browns Lane, o kterou projevilo zájem několik investorů.

Americký Ford vykázal za tři čtvrtletí ztrátu před zdaněním 1,4 mld. USD a ani evropské pobočky na tom nejsou nejlépe. Hlavním důvodem, který táhne hospodaření Fordu, ale i General Motors do záporných čísel, je ohromná konkurence na trzích.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků