Jaguar se moc neprodává, a tak sníží výrobu

Dceřiná společnost amerického Fordu, automobilka Jaguar, má podobně jako celý koncern nemalé problémy. Přestože se snaží vycházet zákazníkům vstříc a klesla až tak, že dnes nabízí naftové motory ve svých modelech, o její vozy není velký zájem. I přes nynější malou výrobu, která činí pouhých 120 000 vozů, dojde k jejímu dalšímu snížení. Počet vyrobených vozů má tak dále klesnout o zhruba 7%. Dle vyjádření vedení společnosti je to pouze nevyhnutelný krok k oživení této automobilky. Jedním ze zvažovaných kroku je také prodej továrny v Browns Lane, o kterou projevilo zájem několik investorů.

Americký Ford vykázal za tři čtvrtletí ztrátu před zdaněním 1,4 mld. USD a ani evropské pobočky na tom nejsou nejlépe. Hlavním důvodem, který táhne hospodaření Fordu, ale i General Motors do záporných čísel, je ohromná konkurence na trzích.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků