Jaguar S-Type 4.0 V8

Když William Lyons v roce 1922 zakládal firmu Swallow Sidecars netušil, že za necelé čtvrtstoletí bude nutné změnit název. Za druhé světové války byla firemní zkratka (SS) více než nevhodná. Z tohoto důvodu byla firma přejmenována na Jaguar. Dnes se zaměříme na nejnovější modelovou řadu S-Type.
Jaguar S-Type 4.0 V8
Jaguar S-Type byl veřejnosti představen v roce 1998. Pamětníkům jistě neunikne podobnost s Jaguarem Mk. II. S-Type je automobil vyšší střední třídy. Snaží se tedy prosadit v segmentu tradičně obsazovaném Mercedesy třídy E, BMW řady 5 nebo Audi A6 a samozřejmě celou řadou dalších automobilů.

Karoserie S-Typu je přímo lákadlem pro oči. Nenajdete na ní ani jednu ostrou hranu, je tvořena samými oblinami. Už první pohled na Jaguar S-Type prozradí, že cílem designérů byla zcela určitě elegance. Na druhé straně je však také jasné, že Vás v S-Typu nikdo nepřehlédne.

Interiér je také po stylistické stránce velmi dobře zpracován. Platí o něm to samé co o karoserii. Velká elegance a poměrně dobré vybavení, které zahrnuje kvalitní kožené čalounění interiéru, airbagy, zásobník CD disků, automatickou klimatizaci a navigační systém. Dobrý dojem z interiéru trošku kazí jeho malá prostornost ve srovnání s konkurenčními modely. Nijak zvlášť prostorný není ani zavazadlový prostor.

Jaguar S-Type je možné objednat s 3.0 litrovým šestiválcovým motorem nebo s 4.0 litrovým osmiválcovým provedením. Tím bylo vybaveno zde popisované provedení. Osmiválec má hliníkový blok i hlavu, aby se snížila jeho hmotnost a S-Typu uděluje svým výkonem 203 Kw velmi slušnou dynamiku. S-Type zrychluje z 0 na 100 km za 7,1 vteřiny a dokáže uhánět až 242 km/h.

Jízdní vlastnosti S-Typu jsou na tak vysoké úrovni, že se na první pohled zdá ESP, které je součástí příplatkové výbavy jako zbytečnost. Výborný podvozek vhodně doplňují výborné brzdy, které vždy dokáží S-Type bezpečně zastavit. S-Type lze vybavit i podvozkem systému CATS (Computer Adaptive Technology Suspension), který pak podle aktuální jízdní situace určuje nastavení podvozku.

Jaguara si nekupujte pokud velmi často cestujete s třemi spolujezdci a odpovídajícím počtem zavazadel. Musíte si ho však koupit pokud hledáte výjimečný vůz vyšší střední třídy s výbornými jízdními vlastnostmi. Jaguar S-Type 4.0 V8 stojí v základním provedení 2 095 000,- Kč.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků