Jaguar připravuje závodní sérii. Pro majitele Projectu 8 starší 50 let

Majitelů Jaguaru XE SVR Project 8 budou jen tři stovky. Vznikne pro ně ale závodní série.

Závody gentlemenů, v tom se jako ryba ve vodě pohybuje třeba Ferrari se svým programem Corse Clienty. Pro své zákazníky uspořádáte závodní víkendy. Napůl motoristické a napůl společenské akce, kterými si dokážete lidi zavázat. Ani Jaguar v tomto není nováčkem, chystá seriál šitý na míru jedinému modelu.

TEST První a poslední Jaguar XJR: Dědictví chuligánského šlechtice

TEST První a poslední Jaguar XJR: Dědictví chuligánského šlechtice

Je jím XE SV Project 8. Divize speciálních operací SVO postavila opravdovou osmiválcovou brutalitu. Jeden kus se již objevil i v České republice. Vůz je to na sedan střední třídy opravdu nekompromisní.

Má závodní bodykit, výkon 592 koní, 700 Nm maximálního točivého momentu na zadních kolech a třeba zadní sedačky jen za příplatek. Pro potřeby provozu na okruhu budou dané vozy před jízdou nazouvány do téměř slickových pneumatik Pirelli P Zero Trofeo R.

Jaguar Land Rover otevírá nový závod v Nitře. Bude vyrábět 100 tisíc aut ročně

Jaguar Land Rover otevírá nový závod v Nitře. Bude vyrábět 100 tisíc aut ročně

Co se týče závodního seriálu, první akce se má konat příští rok v květnu a blíže zatím není specifikovaná. Závody se však budou jezdit zatím jen v Evropě. Zajímavé je, že zúčastnit se mohou jen majitelé starší 50 let. Mladší klienti si o závodním víkendu v pořadí nezajezdí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

dnes | Miro Mihálik
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 34 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 65 příspěvků