Jaguar připravuje závodní sérii. Pro majitele Projectu 8 starší 50 let

Majitelů Jaguaru XE SVR Project 8 budou jen tři stovky. Vznikne pro ně ale závodní série.

Závody gentlemenů, v tom se jako ryba ve vodě pohybuje třeba Ferrari se svým programem Corse Clienty. Pro své zákazníky uspořádáte závodní víkendy. Napůl motoristické a napůl společenské akce, kterými si dokážete lidi zavázat. Ani Jaguar v tomto není nováčkem, chystá seriál šitý na míru jedinému modelu.

TEST První a poslední Jaguar XJR: Dědictví chuligánského šlechtice

TEST První a poslední Jaguar XJR: Dědictví chuligánského šlechtice

Je jím XE SV Project 8. Divize speciálních operací SVO postavila opravdovou osmiválcovou brutalitu. Jeden kus se již objevil i v České republice. Vůz je to na sedan střední třídy opravdu nekompromisní.

Má závodní bodykit, výkon 592 koní, 700 Nm maximálního točivého momentu na zadních kolech a třeba zadní sedačky jen za příplatek. Pro potřeby provozu na okruhu budou dané vozy před jízdou nazouvány do téměř slickových pneumatik Pirelli P Zero Trofeo R.

Jaguar Land Rover otevírá nový závod v Nitře. Bude vyrábět 100 tisíc aut ročně

Jaguar Land Rover otevírá nový závod v Nitře. Bude vyrábět 100 tisíc aut ročně

Co se týče závodního seriálu, první akce se má konat příští rok v květnu a blíže zatím není specifikovaná. Závody se však budou jezdit zatím jen v Evropě. Zajímavé je, že zúčastnit se mohou jen majitelé starší 50 let. Mladší klienti si o závodním víkendu v pořadí nezajezdí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Za volantem Porsche Cayenne Coupé: Podvozek už zase čaruje a kouzlí!

Porsche Cayenne Coupé (první svezení)

Méně auta, praktičnosti i místa na zadních sedadlech, ale zato s vyšší cenou. To je ve zkratce druhá karosářská verze modelu Cayenne s poněkud nepatřičným přídomkem Coupé, která právě zakotvila na českém trhu. Ideální příležitost svézt se…

včera | Miro Mihálik | 9 příspěvků
TEST Range Rover Evoque P250: Stojí tvrdohlavý nezmar za skoro 2 miliony?

Range Rover Evoque P250

Range Rover si prostě nedá říct a i do městského crossoveru nabízí všemožnou výbavu do terénu. Je tolik kilogramů navíc opravdu potřeba? A poradí si s tím mild-hybridní pohon?

21.  7.  2019 | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
TEST Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI: Když dva nedělají totéž

Opel Combo Life 1.2 Turbo a Van XL 1.5 CDTI

Opel Combo pochází z kvarteta rodných bratrů, kteří se s obměnami prodávají pod značkami PSA i Toyoty. Je tedy nasnadě, že v odpovídajících verzích se nebudou výrazně lišit. Což je do značné míry pravda, avšak rozdíly se najdou a užitková verze se od osobních modelů liší víc, než by se na první pohled zdálo.

18.  7.  2019 | Petr Schnagl | 11 příspěvků