Jaguar připravuje závodní sérii. Pro majitele Projectu 8 starší 50 let

Majitelů Jaguaru XE SVR Project 8 budou jen tři stovky. Vznikne pro ně ale závodní série.

Závody gentlemenů, v tom se jako ryba ve vodě pohybuje třeba Ferrari se svým programem Corse Clienty. Pro své zákazníky uspořádáte závodní víkendy. Napůl motoristické a napůl společenské akce, kterými si dokážete lidi zavázat. Ani Jaguar v tomto není nováčkem, chystá seriál šitý na míru jedinému modelu.

TEST První a poslední Jaguar XJR: Dědictví chuligánského šlechtice

TEST První a poslední Jaguar XJR: Dědictví chuligánského šlechtice

Je jím XE SV Project 8. Divize speciálních operací SVO postavila opravdovou osmiválcovou brutalitu. Jeden kus se již objevil i v České republice. Vůz je to na sedan střední třídy opravdu nekompromisní.

Má závodní bodykit, výkon 592 koní, 700 Nm maximálního točivého momentu na zadních kolech a třeba zadní sedačky jen za příplatek. Pro potřeby provozu na okruhu budou dané vozy před jízdou nazouvány do téměř slickových pneumatik Pirelli P Zero Trofeo R.

Jaguar Land Rover otevírá nový závod v Nitře. Bude vyrábět 100 tisíc aut ročně

Jaguar Land Rover otevírá nový závod v Nitře. Bude vyrábět 100 tisíc aut ročně

Co se týče závodního seriálu, první akce se má konat příští rok v květnu a blíže zatím není specifikovaná. Závody se však budou jezdit zatím jen v Evropě. Zajímavé je, že zúčastnit se mohou jen majitelé starší 50 let. Mladší klienti si o závodním víkendu v pořadí nezajezdí.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

15.  1.  2019 | Jan Mička | 28 příspěvků
Minitest Mazda 6 2.5 Skyactiv-G A/T: Mimo čas a obvyklé mantinely

Mazda 6 2.5 Skyaktiv-G A/T (minitest)

Vzepřít se jednou provždy kalendáři, jen mládí, nikdy stáří, zpívá v jednom ze svých šlágrů božský Kája. Máme ale tak trochu dojem, že si něco podobného může pobrukovat i Mazda se svou šestkou.

10.  1.  2019 | Miro Mihálik | 88 příspěvků
S VW Touareg napříč Marokem: Existuje vůbec něco, co nezvládne?

S VW Touareg napříč Marokem

Čtyři dny v autě, skoro 1300 ujetých kilometrů a mraky různorodých zážitků, které bych jinak nepochytil za celý rok. Nějak takto by se dalo ve zkratce shrnout putování Marokem za volantem jednoho z nejlepších SUV dnešní doby.

6.  1.  2019 | Jan Mička | 43 příspěvků