Jaguar přijíždí se speciálním XE Reims Edition. Vzdává hold nejen slavnému okruhu

Jaguar přichází se speciální edicí modelu XE, která vzdává poctu legendě motorsportu a přináší zpět do nabídky nepřehlédnutelný a již dobře známý modrý odstín karoserie.

Zatímco u Land Roveru se rozhodli přivést na svět speciální edici Range Roveru Velar s kompletně začerněnou karoserií, u Jaguaru je situace o dost pestřejší. Speciální XE Reims Edition přitom odkazuje na úspěchy značky v motorsportu, přesněji na 12hodinovku na francouzském okruhu Reims-Geux a tamní vítězství závoďáku D-Type v roce 1954.

Stylové XE, kterého značka vyrobí jen 200 kusů, tak přivádí zpět do nabídky Jaguaru odstín francouzské závodní modré. Tato barva již byla v minulosti nabízena třeba na ostrých modelech XKR-S a XFR-S. Novinka XE Reims Edition přitom bude prvním kouskem v sérii „továrních speciálů Jaguaru“, které v limitovaných produkcích přinesou speciální detaily a prvky výbavy.

Tato edice XE tak dostává kromě zmíněného laku například i černou kontrastní střechu, černé kryty zrcátek a ve stejném motivu se nesou i prvky na masce vozu či standardní černá 19palcová litá kola. V základní výbavě nebudou chybět ani zatmavená okna, odstranění označení modelu, vyhřívané sedačky a paket zimní výbavy obsahující rovněž vyhřívané čelní okno, volant a trysky ostřikovačů.

XE Reims Edition vychází z normální výbavy R-Dynamic S a motorizace P250, tedy dvoulitrového benzinového čtyřválce o výkonu 250 koní (184 kW), který pracuje s osmistupňovým automatem a pohonem zadních kol. A samozřejmě, XE obsahuje všechny novinky, jež přinesla jeho nedávná modernizace.

Bohužel, stejně jako u Range Roveru Velar R-Dynamic Black, si rovněž tuto limitku nechává Jaguar-Land Rover pro své domácí publikum ve Velké Británii. Novinka zde bude začínat na částce 38.295 liber (asi 1.160.000 Kč).

Jaguar

Britský Jaguar vznikl v roce 1922 jak Swallow Sidecars Company, v roce 1945 dostal svůj současný název Jaguar Cars Limited.

Výrobce sportovních a luxusních automobilů byl v roce 1989 koupen Fordem. Od roku 2008 ho vlastní indická Tata Motors.

Jaguar F-Pace • Jaguar E-Pace • Jaguar I-Pace • Jaguar F-Type • Jaguar XE  •Jaguar XF

Diskuze (2) Další článek: Nový Nissan Juke dorazil do Česka. Stojí nejméně 420.000 Kč, motor si nevyberete

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,