Jaguar otestoval kladivo na viry. Jeho filtrace jich zničí až 97 procent

Britská automobilka představila novou a vysoce účinnou metodu filtrace škodlivin. Objeví se ve všech jeho budoucích modelech.

Nový typ filtrace prošel laboratorními testy, které ukazují, že si umí poradit viry, bakteriemi i alergeny. Systém využívá technologii nanoe X od společnosti Panasonic. Za pomoci vysokého napětí vytváří obrovské množství hydroxylových radikálů, které se obalí molekulami vody. Ty poté denaturují proteiny bakterií a virů. V rámci testování se Jaguar spojil laboratoří Perfectus Biomed Ltd, po půlhodinovém cyklu nová filtrace zlikvidovala 97 procent virů a bakterií.

Jaguar postaví 12 E-Typů na oslavu 60 let od premiéry. Nabízí je po dvou a přihodí i výlet

Jaguar postaví 12 E-Typů na oslavu 60 let od premiéry. Nabízí je po dvou a přihodí i výlet

Technologie Panasonic nanoe X byla také testována u výzkumné společnosti Texcell, která je jednou z mála firem světa, která může pracovat s koronavirem. V rámci dvouhodinového testování si tento typ filtrace poradil s 99,995 procenty viru.

Současné portfolio vozů značek Jaguar a Land Rover používá starší typ technologie nanoe s účinností filtrace PM2,5, tedy fungující na částice větší než 2,5 μm. Nový systém by měly dostat všechny budoucí vozy obou britských značek.

Land Rover

První vůz Land Rover vznikl ve Velké Británii v roce 1947 jako inspirace americkým Jeepem.

V roce 1978 se značka specializující se na terénní automobily oddělila od Rover Company. Vlastnilo ji BMW a Ford, od roku 2008 patří k indickému Tata Motors.

Range Rover • Range Rover Velar • Range Rover Evoque • Land Rover Discovery • Land Rover Defender

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant: Nejlepší jízda na trhu?

VW Golf 1.5 eTSI DSG R-Line Variant

Volkswagen Golf Variant prodělal mezigeneračně více změn, než se může na první pohled zdát. Vyzkoušeli jsme sportovněji střiženou verzi R-Line se 150koňovým turbobenzinem a popravdě toho není moc ke kritizování.

včera | Jan Mička
TEST Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8: Originál, kapitola druhá

Citroën C4 1.5 BlueHDi EAT8

Nová generace C4 zcela odhodila zátěž minulosti a přichází s vlastním odlišným pojetím kompaktního hatchbacku. Novoty jsou v tomto případě vítané.

11.  4.  2021 | Richard Herbich | 12 příspěvků
S Audi e-tron GT quattro poprvé v Česku: Zlato, dneska se radši nemaluj

Audi e-tron GT quattro

V rámci přivítání žhavé novinky na českém trhu nás české zastoupení Audi pozvalo na první projížďku s modelem e-tron GT. Vzali jsme si základní specifikaci.

8.  4.  2021 | Vladimír Kadera