Jaguar oslavuje narození zakladatele

Již sto let uplynulo od narození zakladatele slavné britské značky. Zajímá vás jak Jaguar oslavní sté narozeniny svého zakladatele Sira Williama Lyonse? Tak právě pro vás je určena následující zpráva.
Jaguar oslavuje narození zakladatele

Hlavním prvkem oslav bude akce nazvaná „Sir William Lyons Centenary Rally“. Zahájena bude 2. září v městě Blackpool . Právě v Blackpoolu se začala psát historie automobilky, dnes známé jako Jaguar. V roce 1922 spoluzaložil mladý William Lyons firmu nazvanou „Swallow Sidecars“. Jak napovídá anglický název, ve výrobním programu byly původně přívěsné vozíky k motocyklům.

„Rally“ skončí 8. září v Coventry, před „British Road Transport Museum“, kde bude slavnostně odhalena socha Sira Williama Lyonse.

Sir William Lyons se narodil 4. září 1901 a zemřel v roce 1985. Kromě stránky obchodní se na činnosti společnosti Swallow Sidecars, za války přejmenované na Jaguar Cars, podílel i jako designér. Hrál velmi aktivní roli při vzniku slavných Jaguárů XK120 (1948), E-Type (1961), XJ6 (1968).

Při příležitosti stého výročí narození Sira Williama Lyonse vydává také nakladatelství Hanyes Publishing ve spolupráci s Jaguar Daimler Heritage Trust knihu, která popisuje pracovní i soukromý život Sira Williama Lyonse.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků