Jaguar oslavuje narození zakladatele

Již sto let uplynulo od narození zakladatele slavné britské značky. Zajímá vás jak Jaguar oslavní sté narozeniny svého zakladatele Sira Williama Lyonse? Tak právě pro vás je určena následující zpráva.
Jaguar oslavuje narození zakladatele

Hlavním prvkem oslav bude akce nazvaná „Sir William Lyons Centenary Rally“. Zahájena bude 2. září v městě Blackpool . Právě v Blackpoolu se začala psát historie automobilky, dnes známé jako Jaguar. V roce 1922 spoluzaložil mladý William Lyons firmu nazvanou „Swallow Sidecars“. Jak napovídá anglický název, ve výrobním programu byly původně přívěsné vozíky k motocyklům.

„Rally“ skončí 8. září v Coventry, před „British Road Transport Museum“, kde bude slavnostně odhalena socha Sira Williama Lyonse.

Sir William Lyons se narodil 4. září 1901 a zemřel v roce 1985. Kromě stránky obchodní se na činnosti společnosti Swallow Sidecars, za války přejmenované na Jaguar Cars, podílel i jako designér. Hrál velmi aktivní roli při vzniku slavných Jaguárů XK120 (1948), E-Type (1961), XJ6 (1968).

Při příležitosti stého výročí narození Sira Williama Lyonse vydává také nakladatelství Hanyes Publishing ve spolupráci s Jaguar Daimler Heritage Trust knihu, která popisuje pracovní i soukromý život Sira Williama Lyonse.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků