Jaguar oslavuje narození zakladatele

Již sto let uplynulo od narození zakladatele slavné britské značky. Zajímá vás jak Jaguar oslavní sté narozeniny svého zakladatele Sira Williama Lyonse? Tak právě pro vás je určena následující zpráva.
Jaguar oslavuje narození zakladatele

Hlavním prvkem oslav bude akce nazvaná „Sir William Lyons Centenary Rally“. Zahájena bude 2. září v městě Blackpool . Právě v Blackpoolu se začala psát historie automobilky, dnes známé jako Jaguar. V roce 1922 spoluzaložil mladý William Lyons firmu nazvanou „Swallow Sidecars“. Jak napovídá anglický název, ve výrobním programu byly původně přívěsné vozíky k motocyklům.

„Rally“ skončí 8. září v Coventry, před „British Road Transport Museum“, kde bude slavnostně odhalena socha Sira Williama Lyonse.

Sir William Lyons se narodil 4. září 1901 a zemřel v roce 1985. Kromě stránky obchodní se na činnosti společnosti Swallow Sidecars, za války přejmenované na Jaguar Cars, podílel i jako designér. Hrál velmi aktivní roli při vzniku slavných Jaguárů XK120 (1948), E-Type (1961), XJ6 (1968).

Při příležitosti stého výročí narození Sira Williama Lyonse vydává také nakladatelství Hanyes Publishing ve spolupráci s Jaguar Daimler Heritage Trust knihu, která popisuje pracovní i soukromý život Sira Williama Lyonse.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 34 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků