Jaguar oslavuje narození zakladatele

Již sto let uplynulo od narození zakladatele slavné britské značky. Zajímá vás jak Jaguar oslavní sté narozeniny svého zakladatele Sira Williama Lyonse? Tak právě pro vás je určena následující zpráva.
Jaguar oslavuje narození zakladatele

Hlavním prvkem oslav bude akce nazvaná „Sir William Lyons Centenary Rally“. Zahájena bude 2. září v městě Blackpool . Právě v Blackpoolu se začala psát historie automobilky, dnes známé jako Jaguar. V roce 1922 spoluzaložil mladý William Lyons firmu nazvanou „Swallow Sidecars“. Jak napovídá anglický název, ve výrobním programu byly původně přívěsné vozíky k motocyklům.

„Rally“ skončí 8. září v Coventry, před „British Road Transport Museum“, kde bude slavnostně odhalena socha Sira Williama Lyonse.

Sir William Lyons se narodil 4. září 1901 a zemřel v roce 1985. Kromě stránky obchodní se na činnosti společnosti Swallow Sidecars, za války přejmenované na Jaguar Cars, podílel i jako designér. Hrál velmi aktivní roli při vzniku slavných Jaguárů XK120 (1948), E-Type (1961), XJ6 (1968).

Při příležitosti stého výročí narození Sira Williama Lyonse vydává také nakladatelství Hanyes Publishing ve spolupráci s Jaguar Daimler Heritage Trust knihu, která popisuje pracovní i soukromý život Sira Williama Lyonse.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků