Jaguar omezil výrobu X-Typu pro klesající zájem

Jaguar dočasně pozastavil výrobu nejlevnějšího modelu X-Type pro snižující se zájem kupujících. Už minulý týden se vůz nevyráběl pět dnů, příští týden budou linky stát tři dny. Za první čtvrtletí tohoto roku se prodalo pouze 12 500 kusů vozu (což by znamenalo cca 50 tisíc kusů za rok), přičemž v loňském roce prodala automobilka 66 tisíc kusů a v roce 2002 dokonce 74 tisíc.

Je pravděpodobné, že prodeje řady X snižuje nedostatek karosářských verzí, v nabídce je pouze sedan a kombi, zatímco BMW a Mercedes-BMW už léta nabízí v této třídě kupé a kabriolet. Automobilka si v souvislosti s omezením výroby rychle pospíšila s prohlášením, že ji v žádném případě nečeká stejný osud, jaký potkal MG Rover. Omezování produkce je pouze reakcí na poptávku a nemá smysl tvořit nadprodukci.

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků