Jaguar omezil výrobu X-Typu pro klesající zájem

Jaguar dočasně pozastavil výrobu nejlevnějšího modelu X-Type pro snižující se zájem kupujících. Už minulý týden se vůz nevyráběl pět dnů, příští týden budou linky stát tři dny. Za první čtvrtletí tohoto roku se prodalo pouze 12 500 kusů vozu (což by znamenalo cca 50 tisíc kusů za rok), přičemž v loňském roce prodala automobilka 66 tisíc kusů a v roce 2002 dokonce 74 tisíc.

Je pravděpodobné, že prodeje řady X snižuje nedostatek karosářských verzí, v nabídce je pouze sedan a kombi, zatímco BMW a Mercedes-BMW už léta nabízí v této třídě kupé a kabriolet. Automobilka si v souvislosti s omezením výroby rychle pospíšila s prohlášením, že ji v žádném případě nečeká stejný osud, jaký potkal MG Rover. Omezování produkce je pouze reakcí na poptávku a nemá smysl tvořit nadprodukci.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků