Jaguar odhaluje nový C-Type a spouští konfigurátor, který vás pohladí po duši

Program Continuation se nyní týká i slavného závodního vozu C-Type. Vznikne prý jen osm kusů, tak si pospěšte.

Divize Jaguar Classic se chystá poctít 70. výročí sportovního modelu C-Type, který byl zároveň jedním z nejúspěšnějších závodních modelů v historii celé značky. O výrobě zcela nových kusů jsme vás informovali již v polovině tohoto měsíce, nyní Jaguar doplňuje další informace a přináší kopu nových fotografií.

Jaguar C-Type vyhrál vytrvalostní závod Le Mans v letech 1951 a 1953, dojel si pro vítězství na Mille Miglia a mimo další ovládl i dvanáctihodinovku v Remeši. Obnovená výroba vozu s názvem C-Type Continuation bude vycházet ze specifikace pro Le Mans z roku 1953. Bylo to poprvé, co byl vůz vybavený kotoučovými brzdami.

Výrobní program na klasické vozy není pro automobilku novinkou, znovuzrozením prošly v minulosti i modely jako XKSS, D-Type či E-Type Lightweight. Jaguar C-Type bude osazený 3,4litrovým řadovým šestiválcem o výkonu 220 koní se třemi karburátory Weber. Hmotnost 965 kg zůstane, očekává se tak, že akcelerace z 0 na 100 km/h zůstane na osmi sekundách.

Zájemci si budou moct svůj vůz přizpůsobit podle sebe, ostatně automobilka spustila i dedikovaný konfigurátor, kde si vyberete svou specifikaci. Dokonce vám i poradí, jaké se k vašemu laku karoserie hodí čalounění sedadel. V případě, že se budete chtít účastnit historických závodů, vám nainstaluje Jaguar i klec.

Staronové auto bude postaveno pomocí původních nákresů. Vzniknout by mělo pouze 8 kusů. Cena za jeden Jaguar C-Type je dostupná na poptání a závisí na konečné konfiguraci.

Jaguar

Britský Jaguar vznikl v roce 1922 jak Swallow Sidecars Company, v roce 1945 dostal svůj současný název Jaguar Cars Limited.

Výrobce sportovních a luxusních automobilů byl v roce 1989 koupen Fordem. Od roku 2008 ho vlastní indická Tata Motors.

Jaguar F-Pace • Jaguar E-Pace • Jaguar I-Pace • Jaguar F-Type • Jaguar XE  •Jaguar XF

Diskuze (3) Další článek: Nový Citroën C4 má české ceny. Základ díky akci vychází na 370 tisíc korun

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,