Jaguar odhaluje nový C-Type a spouští konfigurátor, který vás pohladí po duši

Program Continuation se nyní týká i slavného závodního vozu C-Type. Vznikne prý jen osm kusů, tak si pospěšte.

Divize Jaguar Classic se chystá poctít 70. výročí sportovního modelu C-Type, který byl zároveň jedním z nejúspěšnějších závodních modelů v historii celé značky. O výrobě zcela nových kusů jsme vás informovali již v polovině tohoto měsíce, nyní Jaguar doplňuje další informace a přináší kopu nových fotografií.

Jaguar C-Type vyhrál vytrvalostní závod Le Mans v letech 1951 a 1953, dojel si pro vítězství na Mille Miglia a mimo další ovládl i dvanáctihodinovku v Remeši. Obnovená výroba vozu s názvem C-Type Continuation bude vycházet ze specifikace pro Le Mans z roku 1953. Bylo to poprvé, co byl vůz vybavený kotoučovými brzdami.

Jaguar F-Type Heritage 60 vzdává poctu E-Typu. Z minulosti tasí speciální lak

Jaguar F-Type Heritage 60 vzdává poctu E-Typu. Z minulosti tasí speciální lak

Výrobní program na klasické vozy není pro automobilku novinkou, znovuzrozením prošly v minulosti i modely jako XKSS, D-Type či E-Type Lightweight. Jaguar C-Type bude osazený 3,4litrovým řadovým šestiválcem o výkonu 220 koní se třemi karburátory Weber. Hmotnost 965 kg zůstane, očekává se tak, že akcelerace z 0 na 100 km/h zůstane na osmi sekundách.

Zájemci si budou moct svůj vůz přizpůsobit podle sebe, ostatně automobilka spustila i dedikovaný konfigurátor, kde si vyberete svou specifikaci. Dokonce vám i poradí, jaké se k vašemu laku karoserie hodí čalounění sedadel. V případě, že se budete chtít účastnit historických závodů, vám nainstaluje Jaguar i klec.

TEST Jaguar F-Type P450 RWD: Úsměv zmizel, všechno ostatní naštěstí zůstalo

TEST Jaguar F-Type P450 RWD: Úsměv zmizel, všechno ostatní naštěstí zůstalo

Staronové auto bude postaveno pomocí původních nákresů. Vzniknout by mělo pouze 8 kusů. Cena za jeden Jaguar C-Type je dostupná na poptání a závisí na konečné konfiguraci.

Jaguar

Britský Jaguar vznikl v roce 1922 jak Swallow Sidecars Company, v roce 1945 dostal svůj současný název Jaguar Cars Limited.

Výrobce sportovních a luxusních automobilů byl v roce 1989 koupen Fordem. Od roku 2008 ho vlastní indická Tata Motors.

Jaguar F-Pace • Jaguar E-Pace • Jaguar I-Pace • Jaguar F-Type • Jaguar XE  •Jaguar XF

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

včera | Jiří Baborský | 65 příspěvků
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

24.  2.  2021 | Richard Herbich | 26 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků