Jaguar Land Rover není na prodej, ujišťuje ředitel automobilky. Francouzi mají smůlu

Vedoucí automobilky Jaguar Land Rover ještě jednou pro jistotu ujišťuje, že britská společnost pod křídly indické Taty opravdu není na prodej.

Největšího britského výrobce automobilů Jaguar Land Rover (JLR) v poslední době neprovází zrovna lichotivé zprávy, ať už jde o nutnost přesunu výroby do zahraničí kvůli Brexitu nebo nutné utahování opasků a propouštění zaměstnanců. Již dříve tak další automobilové koncerny projevily zájem o akvizici britské společnosti, mluvilo se dokonce o její záchraně.

Podle nejnovějších slov vedoucího automobilky Dr. Ralpha Spetha se ale JLR nebude poroučet nikomu jinému než indickému koncernu Tata Motors, pod něhož v současnosti patří. Dříve o koupi JLR projevil zájem například francouzský koncern PSA, který si chtěl skrze britskou automobilku mimo jiné koupit cestu do kategorie prémiových vozů.

Jaguar XE Project 8 zahodil velké křídlo. Limitovaná Touring verze poputuje i do Česka

Jaguar XE Project 8 zahodil velké křídlo. Limitovaná Touring verze poputuje i do Česka

„Současná situace je velice jednoduchá. Jaguar Land Rover není na prodej,“ uvedl Speth na rovinu v rozhovoru s britským Autocarem. „Jsme vlastněni indickou Tatou. A takto věci i nadále zůstanou. Tata je ve společnosti s Jaguarem a Land Roverem lídrem na trhu. Produkuje kvalitní produkty, které za poslední tři roky získaly celkem šest ocenění v anketě o Světové auto roku,“ dodal.

S určitou ironií Speth nakonec podotkl, že i PSA nebo další ze zájemců FCA (Fiat Chrysler Automobiles) v poslední době také zažili nepříjemné finanční problémy, a pokud by si vedení zamanulo, paradoxně by si JLR či Tata mohli dovolit tyto společnosti vykoupit a stejným způsobem je „zachránit“. O to však v současnosti není nejmenší zájem.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

dnes | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků