Jaguar Land Rover bude mít svoji motocyklovou divizi. Elektrickou!

Společnost Jaguar Land Rover investovala do britského výrobce elektrických motocykl Art. Jako jedna z mála automobilek tak bude mít svou motocyklovou divizi.

Je cela zřejmé, že po transformaci a zbavení se posledních fordovských pohrobků chce být Jaguar Land Rover vlastněný indickou Tatou jedním z lídrů v oblasti elektrifikace. Jako první z evropských automobilek představili plnohodnotného konkurenta Tesle Model X, a sice I-Pace.

Nyní společnost skrze investiční fond InMotion kupuje podíl u výrobce motocyklů. Je z Británie a v jedné stopě také nespaluje benzin, ale elektrickou energii. Spojení to není náhodné. Nová značka ve světě motocyklů byla založena bývalým šéfem Jaguaru, Markem Trumanem.

TEST Jaguar E-Pace D180 AWD: Sentimentální cesta

TEST Jaguar E-Pace D180 AWD: Sentimentální cesta

Nedávno představili svůj první model, který vidíte ve fotogalerii. Supersportu říkají Vector. Má karbonovou konstrukci s tuhostí strojů v Moto GP se speciálně uloženým modulem baterií. Tlumiče dodal Öhlins, brzdy Brembo. Stroj váží 220 kilogramů a z nuly na stovce je za 3,1 sekund. Ve městě má pak dojezd 320 kilometrů na jedno nabití, mimo město udávaných 193 kilometrů.

Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

včera | Miro Mihálik | 62 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků
TEST Audi A6 50 TDI quattro: Maximálně efektivní manažerský balíček?

Audi A6 50 TDI quattro

Audi přispěchala s novou A6 v nejisté emisní době, stojí na úplně nových základech a spolu s A8 reprezentuje nové pojetí interiéru. A postavit se má aktuální velmi povedené pětkové řadě od BMW. To je hodně úkolů na jeden sedan vyšší střední třídy!

6.  12.  2018 | Milan Lažanský | 38 příspěvků