Jaguar Land Rover bude mít svoji motocyklovou divizi. Elektrickou!

Společnost Jaguar Land Rover investovala do britského výrobce elektrických motocykl Art. Jako jedna z mála automobilek tak bude mít svou motocyklovou divizi.

Je cela zřejmé, že po transformaci a zbavení se posledních fordovských pohrobků chce být Jaguar Land Rover vlastněný indickou Tatou jedním z lídrů v oblasti elektrifikace. Jako první z evropských automobilek představili plnohodnotného konkurenta Tesle Model X, a sice I-Pace.

Nyní společnost skrze investiční fond InMotion kupuje podíl u výrobce motocyklů. Je z Británie a v jedné stopě také nespaluje benzin, ale elektrickou energii. Spojení to není náhodné. Nová značka ve světě motocyklů byla založena bývalým šéfem Jaguaru, Markem Trumanem.

TEST Jaguar E-Pace D180 AWD: Sentimentální cesta

TEST Jaguar E-Pace D180 AWD: Sentimentální cesta

Nedávno představili svůj první model, který vidíte ve fotogalerii. Supersportu říkají Vector. Má karbonovou konstrukci s tuhostí strojů v Moto GP se speciálně uloženým modulem baterií. Tlumiče dodal Öhlins, brzdy Brembo. Stroj váží 220 kilogramů a z nuly na stovce je za 3,1 sekund. Ve městě má pak dojezd 320 kilometrů na jedno nabití, mimo město udávaných 193 kilometrů.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

včera | Petr Schnagl | 5 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 67 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků