Jaguar Land Rover bude mít svoji motocyklovou divizi. Elektrickou!

Společnost Jaguar Land Rover investovala do britského výrobce elektrických motocykl Art. Jako jedna z mála automobilek tak bude mít svou motocyklovou divizi.

Je cela zřejmé, že po transformaci a zbavení se posledních fordovských pohrobků chce být Jaguar Land Rover vlastněný indickou Tatou jedním z lídrů v oblasti elektrifikace. Jako první z evropských automobilek představili plnohodnotného konkurenta Tesle Model X, a sice I-Pace.

Nyní společnost skrze investiční fond InMotion kupuje podíl u výrobce motocyklů. Je z Británie a v jedné stopě také nespaluje benzin, ale elektrickou energii. Spojení to není náhodné. Nová značka ve světě motocyklů byla založena bývalým šéfem Jaguaru, Markem Trumanem.

TEST Jaguar E-Pace D180 AWD: Sentimentální cesta

TEST Jaguar E-Pace D180 AWD: Sentimentální cesta

Nedávno představili svůj první model, který vidíte ve fotogalerii. Supersportu říkají Vector. Má karbonovou konstrukci s tuhostí strojů v Moto GP se speciálně uloženým modulem baterií. Tlumiče dodal Öhlins, brzdy Brembo. Stroj váží 220 kilogramů a z nuly na stovce je za 3,1 sekund. Ve městě má pak dojezd 320 kilometrů na jedno nabití, mimo město udávaných 193 kilometrů.

TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 104 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Ostré Fordy Focus ST poprvé na českých silnicích: Ty to nabij a já vystřelím!

Ford Focus ST (první svezení)

Dva motory? Dvě verze karoserie? Ale kdepak. Dvě zcela odlišná auta! Jedno je příjemný společník pro dlouhé cestování, to druhé snese porovnání s nejlepšími.

8.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 38 příspěvků