Jaguar Land Rover bude mít svoji motocyklovou divizi. Elektrickou!

Společnost Jaguar Land Rover investovala do britského výrobce elektrických motocykl Art. Jako jedna z mála automobilek tak bude mít svou motocyklovou divizi.

Je cela zřejmé, že po transformaci a zbavení se posledních fordovských pohrobků chce být Jaguar Land Rover vlastněný indickou Tatou jedním z lídrů v oblasti elektrifikace. Jako první z evropských automobilek představili plnohodnotného konkurenta Tesle Model X, a sice I-Pace.

Nyní společnost skrze investiční fond InMotion kupuje podíl u výrobce motocyklů. Je z Británie a v jedné stopě také nespaluje benzin, ale elektrickou energii. Spojení to není náhodné. Nová značka ve světě motocyklů byla založena bývalým šéfem Jaguaru, Markem Trumanem.

TEST Jaguar E-Pace D180 AWD: Sentimentální cesta

TEST Jaguar E-Pace D180 AWD: Sentimentální cesta

Nedávno představili svůj první model, který vidíte ve fotogalerii. Supersportu říkají Vector. Má karbonovou konstrukci s tuhostí strojů v Moto GP se speciálně uloženým modulem baterií. Tlumiče dodal Öhlins, brzdy Brembo. Stroj váží 220 kilogramů a z nuly na stovce je za 3,1 sekund. Ve městě má pak dojezd 320 kilometrů na jedno nabití, mimo město udávaných 193 kilometrů.

První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků
Minitest Citroën C5 Aircross 2.0 BlueHDi EAT8: Sto lidí, sto názorů

Citroën C5 Aircross 2.0 BlueHDi (minitest)

Role vlajkové lodi je poměrně složitá. Zákazníci za své nemalé peníze chtějí to nejlepší a kompromisy jim moc nevoní. Dokázal nás vůbec nejdražší Citroën C5 Aircross přesvědčit o svých kvalitách?

10.  4.  2019 | Jan Mička | 6 příspěvků