Jaguar Land Rover bude mít svoji motocyklovou divizi. Elektrickou!

Společnost Jaguar Land Rover investovala do britského výrobce elektrických motocykl Art. Jako jedna z mála automobilek tak bude mít svou motocyklovou divizi.

Je cela zřejmé, že po transformaci a zbavení se posledních fordovských pohrobků chce být Jaguar Land Rover vlastněný indickou Tatou jedním z lídrů v oblasti elektrifikace. Jako první z evropských automobilek představili plnohodnotného konkurenta Tesle Model X, a sice I-Pace.

Nyní společnost skrze investiční fond InMotion kupuje podíl u výrobce motocyklů. Je z Británie a v jedné stopě také nespaluje benzin, ale elektrickou energii. Spojení to není náhodné. Nová značka ve světě motocyklů byla založena bývalým šéfem Jaguaru, Markem Trumanem.

TEST Jaguar E-Pace D180 AWD: Sentimentální cesta

TEST Jaguar E-Pace D180 AWD: Sentimentální cesta

Nedávno představili svůj první model, který vidíte ve fotogalerii. Supersportu říkají Vector. Má karbonovou konstrukci s tuhostí strojů v Moto GP se speciálně uloženým modulem baterií. Tlumiče dodal Öhlins, brzdy Brembo. Stroj váží 220 kilogramů a z nuly na stovce je za 3,1 sekund. Ve městě má pak dojezd 320 kilometrů na jedno nabití, mimo město udávaných 193 kilometrů.

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 89 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků