Jaguar F-Type rozšířil výbavu o R-Dynamic Black. Nabídne nejen unikátní kola

Jaguar se teď chystá na oslavy 60. výročí modelu E-Type. Nezapomíná se ale starat o svou aktuální nabídku.

Britské automobilky se u svých modelů rády uchylují k různým edicím a rozšiřování výbav. Neminulo to ani sportovní grand tourer Jaguar F-Type, jehož novou podobu jsme si zkusili v loňském roce na českých silnicích. Naposledy jsme o tomto modelu slyšeli ve spojení s edicí Heritage 60, která odkazuje na výročí legendárního modelu E-Type.

Aktuálně si výrobce v Coventry pro vůz přichystal rozšíření výbavy o variantu R-Dynamic Black. Tu lze spárovat jak se základním čtyřválcem P300, tak i s prostředním osmiválcem P450, a to v obou variantách pohonu kol. Motor je vždy spojený s osmistupňovou automatickou převodovkou Quickshift.

Jaguar otestoval kladivo na viry. Jeho filtrace jich zničí až 97 procent

Jaguar otestoval kladivo na viry. Jeho filtrace jich zničí až 97 procent

Zvenku navíc dostanete černý paket pro karoserii a především 20palcová kola s označením Style 5039, která jsou pro tuto výbavu exkluzivní. Nabídka barev je omezená pouze na tři, ale ze Santorini Black, Eiger Grey a Firenze Red snad nebude problém si vybrat.

Uvnitř majitele čekají sedadla Performance nastavitelná ve 12 směrech. I vrcholný osmiválec P575 za ně v Česku připlácí necelých 50 tisíc korun. Samozřejmě je pak ve voze řada malých monogramů, které připomínají vyšší cenovku.

Jaguar postaví 12 E-Typů na oslavu 60 let od premiéry. Nabízí je po dvou a přihodí i výlet

Jaguar postaví 12 E-Typů na oslavu 60 let od premiéry. Nabízí je po dvou a přihodí i výlet

Sedadla jsou čalouněná hnědou kůží Windsor, ale zájemci o sportovnější vzhled mohou zvolit i černé čalounění Ebony s bílým či červeným prošíváním. Varianta R-Dynamic Black tedy nepřináší nic extra nového. Ostatně je zarážející, že si tuto edici můžete vyjma kol poskládat v ceníku. Černý paket exteriéru je pro variantu P300 za 73.910 Kč a černá sedadla Performance s bílým prošíváním jsou za 199.242 Kč.

Některým lidem jde ale především o detaily a proto takové výbavy ostatně existují. V Anglii chtějí za základní variantu s touto výbavou 64.455 liber, tedy v přepočtu 1.937.517 Kč. Výbava R-Dynamic, ze které tento počin vychází, je v přepočtu o více jak 200.000 Kč levnější.

Jaguar

Britský Jaguar vznikl v roce 1922 jak Swallow Sidecars Company, v roce 1945 dostal svůj současný název Jaguar Cars Limited.

Výrobce sportovních a luxusních automobilů byl v roce 1989 koupen Fordem. Od roku 2008 ho vlastní indická Tata Motors.

Jaguar F-Pace • Jaguar E-Pace • Jaguar I-Pace • Jaguar F-Type • Jaguar XE  •Jaguar XF

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky