Jaguar F-Type Heritage 60 vzdává poctu E-Typu. Z minulosti tasí speciální lak

Britská značka vzdává poctu legendě E-Type. Do produkce tak uvádí po letech jeden speciální lak.

Jaguar E-Type slaví příští rok 60 let od svého uvedení a kromě už dříve oznámené speciální série znovuzrozených E-Typů chce britská značka oslavu přenést i na své novější železo v nabídce. Právě s inspirací ve zmíněné sérii od divize Jaguar Classic Works se tak pustila do práce i divize Special Vehicle Operations, aby přivedla na svět šedesátku speciálních F-Typů.

Limitovaná edice F-Type Heritage 60 vychází ze standardního F-Typu R s kompresorem přeplňovaným V8 o objemu pěti litrů a výkonu 575 koní (423 kW). Model s pohonem všech kol nicméně zaujme především zeleným lakem Sherwood Green, který pochází z původní palety Jaguaru E-Type a od dávných 60. let nebyl automobilkou nabízen.

Speciální verze Heritage 60 bude dostupná ve verzi Coupé i Cabriolet. Součástí jsou dále 20palcová kovaná kola, která svým zbarvením ladí se zbytkem exteriérových doplňků v chromovaném a leskle černém vyhotovení. Interiér dostal dvoubarevné čalounění kůží Windsor, hliníkový dekor výdechů klimatizace a samozřejmě plakety upozorňující na limitovanou edici.

Jaguar potvrzuje, že limitovaná produkce 60 vozů je zamýšlena pro celý svět (zmíněna je pouze nedostupnost v Číně). Rezervace na svém britském webu už značka přijímá. Základní cena je stanovena na 122.500 liber (asi 3,5 milionu korun). Pro představu, standardní F-Type R začíná v Česku na ceně 3.347.949 Kč.

Jaguar

Britský Jaguar vznikl v roce 1922 jak Swallow Sidecars Company, v roce 1945 dostal svůj současný název Jaguar Cars Limited.

Výrobce sportovních a luxusních automobilů byl v roce 1989 koupen Fordem. Od roku 2008 ho vlastní indická Tata Motors.

Jaguar F-Pace • Jaguar E-Pace • Jaguar I-Pace • Jaguar F-Type • Jaguar XE  •Jaguar XF

Váš názor Další článek: VW Golf GTI Clubsport dorazil do ČR. Za 300 koní a lepší podvozek nechce moc

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,