Jaguar chce postavit konkurenta pro 911

Když se před osmi lety představil na Detroitském autosalonu koncept sportovního vozu s názvem F-Type, byl to od automobilky velmi nečekaný krok. Po představení vznikly jakési dva tábory, jeden tvořili zanícení fanoušci této aristokratické automobilky, kteří nechtěli připustit, že by někdy mohl Jaguar vypadat i takhle. Druhý tábor zas nový koncept ocenil a „vychválil do nebes“. Roky však plynuly, automobilka se dostala do finančních potíží a studie postupně zapadla prachem.

Vraťme sa však zpět do přítomnosti. Už několik měsíců je automobilka na prodej a představení nového majitele se chystá na příští měsíc. To by mohlo znamenat, že některé starší projekty budou „oprášeny“ a v případě jejich úspěchu se Jaguar vrátí zpět do hry. Nový dvoumístný model, jehož základem by se stal koncept F-Type, by měl být přímou konkurencí pro Porsche 911. Znamenat by to mohlo i jakýsi návrat k padesátým a šedesátým letem, kdy „flotilu“ modelů tvořili i sportovci C-Type a E-Type.

Podle nejnovějších špionážních fotografii se chystá i nová generace vlajkové lodi XJ, která by svým moderním vzhledem a silnými motory byla konkurencí pro ostatní luxusní vozy. Co se nakonec stane a jak se nový majitel „popere“ se současnými problémy, se dovíme snad již zanedlouho.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 Jaguar F-Type Concept z roku 2000

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků