Jaguar chce postavit konkurenta pro 911

Když se před osmi lety představil na Detroitském autosalonu koncept sportovního vozu s názvem F-Type, byl to od automobilky velmi nečekaný krok. Po představení vznikly jakési dva tábory, jeden tvořili zanícení fanoušci této aristokratické automobilky, kteří nechtěli připustit, že by někdy mohl Jaguar vypadat i takhle. Druhý tábor zas nový koncept ocenil a „vychválil do nebes“. Roky však plynuly, automobilka se dostala do finančních potíží a studie postupně zapadla prachem.

Vraťme sa však zpět do přítomnosti. Už několik měsíců je automobilka na prodej a představení nového majitele se chystá na příští měsíc. To by mohlo znamenat, že některé starší projekty budou „oprášeny“ a v případě jejich úspěchu se Jaguar vrátí zpět do hry. Nový dvoumístný model, jehož základem by se stal koncept F-Type, by měl být přímou konkurencí pro Porsche 911. Znamenat by to mohlo i jakýsi návrat k padesátým a šedesátým letem, kdy „flotilu“ modelů tvořili i sportovci C-Type a E-Type.

Podle nejnovějších špionážních fotografii se chystá i nová generace vlajkové lodi XJ, která by svým moderním vzhledem a silnými motory byla konkurencí pro ostatní luxusní vozy. Co se nakonec stane a jak se nový majitel „popere“ se současnými problémy, se dovíme snad již zanedlouho.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 Jaguar F-Type Concept z roku 2000

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

dnes | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků