Jaguar chce postavit konkurenta pro 911

Když se před osmi lety představil na Detroitském autosalonu koncept sportovního vozu s názvem F-Type, byl to od automobilky velmi nečekaný krok. Po představení vznikly jakési dva tábory, jeden tvořili zanícení fanoušci této aristokratické automobilky, kteří nechtěli připustit, že by někdy mohl Jaguar vypadat i takhle. Druhý tábor zas nový koncept ocenil a „vychválil do nebes“. Roky však plynuly, automobilka se dostala do finančních potíží a studie postupně zapadla prachem.

Vraťme sa však zpět do přítomnosti. Už několik měsíců je automobilka na prodej a představení nového majitele se chystá na příští měsíc. To by mohlo znamenat, že některé starší projekty budou „oprášeny“ a v případě jejich úspěchu se Jaguar vrátí zpět do hry. Nový dvoumístný model, jehož základem by se stal koncept F-Type, by měl být přímou konkurencí pro Porsche 911. Znamenat by to mohlo i jakýsi návrat k padesátým a šedesátým letem, kdy „flotilu“ modelů tvořili i sportovci C-Type a E-Type.

Podle nejnovějších špionážních fotografii se chystá i nová generace vlajkové lodi XJ, která by svým moderním vzhledem a silnými motory byla konkurencí pro ostatní luxusní vozy. Co se nakonec stane a jak se nový majitel „popere“ se současnými problémy, se dovíme snad již zanedlouho.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

 Jaguar F-Type Concept z roku 2000

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků