Jaguar a Land Rover změní majitele do dvou měsíců

Vedení koncernu Ford, které nyní jedná s kupci o prodeji automobilek Jaguar a Land Rover, oznámil, že definitivní rozhodnutí přijde do dvou měsíců. Ještě před Vánocemi tak budeme znát toho, kdo si pod stromeček nadělí zajímavý dárek.

Ford, který prodává obě automobilky najednou a jednomu majiteli, jedná v současnosti se třemi zájemci. Mimo investiční společnost One Equity Partners i s indickou automobilkou Tata a také společnosti Ceresbus, která před nedávnem koupila Chrysler, tedy člena zaniklého koncernu Daimler-Chrysler.

Žádné bližší informace o kontraktu nejsou známy, ale s ohledem na to, že Jaguar je ve ztrátě a ziskový Land Rover to nespasí, nelze očekávat příliš vysokou cenu. Ford by si navíc chtěl ponechat určitý podíl v obou automobilkách, který by umožnil částečně zasahovat do vedení.

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků