Jaguar a Land Rover změní majitele do dvou měsíců

Vedení koncernu Ford, které nyní jedná s kupci o prodeji automobilek Jaguar a Land Rover, oznámil, že definitivní rozhodnutí přijde do dvou měsíců. Ještě před Vánocemi tak budeme znát toho, kdo si pod stromeček nadělí zajímavý dárek.

Ford, který prodává obě automobilky najednou a jednomu majiteli, jedná v současnosti se třemi zájemci. Mimo investiční společnost One Equity Partners i s indickou automobilkou Tata a také společnosti Ceresbus, která před nedávnem koupila Chrysler, tedy člena zaniklého koncernu Daimler-Chrysler.

Žádné bližší informace o kontraktu nejsou známy, ale s ohledem na to, že Jaguar je ve ztrátě a ziskový Land Rover to nespasí, nelze očekávat příliš vysokou cenu. Ford by si navíc chtěl ponechat určitý podíl v obou automobilkách, který by umožnil částečně zasahovat do vedení.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků