Jaguar a Land Rover změní majitele do dvou měsíců

Vedení koncernu Ford, které nyní jedná s kupci o prodeji automobilek Jaguar a Land Rover, oznámil, že definitivní rozhodnutí přijde do dvou měsíců. Ještě před Vánocemi tak budeme znát toho, kdo si pod stromeček nadělí zajímavý dárek.

Ford, který prodává obě automobilky najednou a jednomu majiteli, jedná v současnosti se třemi zájemci. Mimo investiční společnost One Equity Partners i s indickou automobilkou Tata a také společnosti Ceresbus, která před nedávnem koupila Chrysler, tedy člena zaniklého koncernu Daimler-Chrysler.

Žádné bližší informace o kontraktu nejsou známy, ale s ohledem na to, že Jaguar je ve ztrátě a ziskový Land Rover to nespasí, nelze očekávat příliš vysokou cenu. Ford by si navíc chtěl ponechat určitý podíl v obou automobilkách, který by umožnil částečně zasahovat do vedení.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků