Jaguar a Land Rover mají patřit Indům

O prodeji automobilek Land Rover a Jaguar se píše již dlouho. Dosavadní majitel, koncern Ford, navíc nedávno oznámil, že rozuzlení má přijít v nejbližší době a jak to vypadá, vítěz bude zřejmě z mírně exotické automobilové destinace.

Dle dostupných informací se totiž budoucím majitelem má stát indická automobilka Tata Motors, která nabídla nejvíce a to něco přes 2 mld. dolarů, tedy okolo 35 mld. korun.

Každopádně i v rukou Indů se nedá očekávat, že by vozy najednou přestaly být tradičně britské a o stěhování do zemí s levnější pracovní silou také nelze hovořit. Každopádně pokud budoucí majitel dokáže postavit hlavně Jaguar opět na nohy, bude to jen dobře.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků