Jachtařská smetánka má konečně v čem jezdit. Speciálně upravený Rolls-Royce Cullinan je dokonalým korábem silnic

Rolls-Royce Cullinan od společnosti Carlex Design nese unikátní úpravu inspirovanou luxusními jachtami. Největším skvostem je interiér.

Jen málokterá automobilka má k jachtařské kultuře tak blízko jako Rolls-Royce. Například obložení za zadními sedadly z ušlechtilého dřeva se stalo jedním ze symbolů těchto vozů. Nemluvě o zakázkových karoseriích typu boat-tail.

Polský úpravce Carlex Design se rovněž zhlédnul v uvolněném životním stylu boháčů brázdících vyhlášená pobřeží. Už před dvěma lety prezentoval Land Rover Defender Yachting Edition v unikátní barevné kombinaci s rozsáhlým použitím dřeva v interiéru. Nyní se rozhodl udělat rozruch v kruzích nejvyšších, když stejný recept použil na Rolls-Royce Cullinan.

Honosné SUV na první pohled zaujme stříbrným lakem s broušeným efektem pokrývajícím boky a oba nárazníky. Doplňuje ho černě lakovaná horní část včetně kapoty a masky chladiče. Aristokratický původ podtrhují monumentální 22palcová kola, jejichž design si Carlex sám navrhl.  

Interiér interpretuje vůni dobrodružství a moře ještě výrazněji. Najdeme zde čalounění prvotřídní hnědou kůží, kterou na loketní opěrce zdobí grafika kompasu. Palubní deska opět nese vzhled broušeného hliníku, zatímco bočnice dveří zušlechťují leštěné linky na světlém podkladu. Stejný motiv reflektují i středy sedadel. Zajímavostí je patinový design opěrek hlavy. Na palubě najdeme obvyklý komfort odpovídající nejvyšší třídě, kde není nouze ani o multimediální zábavu na zadních sedadlech.

Carlex se věnuje hlavně designu, takže standardní V12 o objemu 6,75 litru s dvojitým přeplňováním považuje za dostatečnou. Výkon 420 kW s 850 Nm točivého momentu přenáší Cullinan permanentně na všechna kola skrze osmistupňový automat ZF.

Cena vyobrazeného vozu není známá. Pokud o takové úpravě uvažujete, musíte kontaktovat přímo úpravce.

Rolls-Royce

Britskou společnost Rolls-Royce založili v roce 1906 Charles Rolls a Henry Royce. Vedle vojenské techniky, leteckých a lodních motorů je známá hlavně jako výrobce luxusních automobilů.

Od roku 1998 patří Rolls-Royce do skupiny BMW.

Rolls-Royce Phantom • Rolls-Royce Cullinan • Rolls-Royce Ghost • Rolls-Royce Wraith • Rolls-Royce Dawn

Diskuze (3) Další článek: Rodin FZero je definice masakru. Má vlastní motor V10, výkon 1176 koní a váží pouze 695 kg. A ne, není to sci-fi

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz