Jablotron pokračuje v ekonomickém růstu, vytvořil 120 miliónový zisk

Společnost Jablotron vytvořila v loňském roce obrat téměř 700 miliónů korun. Výrobce a prodejce zabezpečovací techniky tak oproti roku 2004 zaznamenal nárůst o 40 procent. Po zdanění si Jablotron připsal za rok 2005 zisk 120 miliónů korun. Výsledky potvrzují dlouhodobý kontinuální růst společnosti, která se do širokého podvědomí zapsala jako výrobce velkého stolního GSM telefonu. Odborná veřejnost spojuje Jablotron s výrobou elektronického zabezpečovacího zařízení pro budovy i automobily.

Podstatnou část výnosu Jablotron soustavně investuje zpět do vývoje a výzkumu, kterým věnuje velkou pozornost. Ve společnosti, která (spolu se dceřinými společnostmi JabloCOM a JabloPCB) zaměstnává 220 zaměstnanců, se přímo vývoji a výzkumu věnuje 80 pracovníků.

Dobré výsledky Jablotronu jsou logickým důsledkem nejen kvalitního vývoje a obchodní strategie. Obchodní partnery Jablotronu motivuje i bezplatný servis na celou dobu životnosti, který jablonecká firma automaticky nabízí ke všem svým výrobkům.

Více než polovinu produkce Jablotron vyváží do zahraničí. Výrobky se značkou Jablotron proudí do více než 70 zemí z celého světa. Největšími odběrateli jsou především firmy ze západní Evropy, ale i ze zemí střední a východní Evropy, Středního a Dálného Východu. Elektronické zařízení z Jablonce nad Nisou se prodává i na trzích v Číně, na Taiwanu a v Japonsku. V mnoha zemích má Jablotron vlastní autorizované dovozce s vyškolenými techniky.

Jablotron intenzivně rozvíjí export na Dálný Východ prostřednictvím dceřiné společnosti Jablotron Ltd. v Taipei. Tato filiálka kromě prodeje výrobků Jablotron na Dálném východě a v přilehlých regionech zajišťuje i nákup dílčích komponentů. Prodej na Slovensku zajišťuje dceřiná společnost Jablotron Slovakia s.r.o. se sídlem v Žilině.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků