Jablotron pokračuje v ekonomickém růstu, vytvořil 120 miliónový zisk

Společnost Jablotron vytvořila v loňském roce obrat téměř 700 miliónů korun. Výrobce a prodejce zabezpečovací techniky tak oproti roku 2004 zaznamenal nárůst o 40 procent. Po zdanění si Jablotron připsal za rok 2005 zisk 120 miliónů korun. Výsledky potvrzují dlouhodobý kontinuální růst společnosti, která se do širokého podvědomí zapsala jako výrobce velkého stolního GSM telefonu. Odborná veřejnost spojuje Jablotron s výrobou elektronického zabezpečovacího zařízení pro budovy i automobily.

Podstatnou část výnosu Jablotron soustavně investuje zpět do vývoje a výzkumu, kterým věnuje velkou pozornost. Ve společnosti, která (spolu se dceřinými společnostmi JabloCOM a JabloPCB) zaměstnává 220 zaměstnanců, se přímo vývoji a výzkumu věnuje 80 pracovníků.

Dobré výsledky Jablotronu jsou logickým důsledkem nejen kvalitního vývoje a obchodní strategie. Obchodní partnery Jablotronu motivuje i bezplatný servis na celou dobu životnosti, který jablonecká firma automaticky nabízí ke všem svým výrobkům.

Více než polovinu produkce Jablotron vyváží do zahraničí. Výrobky se značkou Jablotron proudí do více než 70 zemí z celého světa. Největšími odběrateli jsou především firmy ze západní Evropy, ale i ze zemí střední a východní Evropy, Středního a Dálného Východu. Elektronické zařízení z Jablonce nad Nisou se prodává i na trzích v Číně, na Taiwanu a v Japonsku. V mnoha zemích má Jablotron vlastní autorizované dovozce s vyškolenými techniky.

Jablotron intenzivně rozvíjí export na Dálný Východ prostřednictvím dceřiné společnosti Jablotron Ltd. v Taipei. Tato filiálka kromě prodeje výrobků Jablotron na Dálném východě a v přilehlých regionech zajišťuje i nákup dílčích komponentů. Prodej na Slovensku zajišťuje dceřiná společnost Jablotron Slovakia s.r.o. se sídlem v Žilině.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků