Jablotron pokračuje v ekonomickém růstu, vytvořil 120 miliónový zisk

Společnost Jablotron vytvořila v loňském roce obrat téměř 700 miliónů korun. Výrobce a prodejce zabezpečovací techniky tak oproti roku 2004 zaznamenal nárůst o 40 procent. Po zdanění si Jablotron připsal za rok 2005 zisk 120 miliónů korun. Výsledky potvrzují dlouhodobý kontinuální růst společnosti, která se do širokého podvědomí zapsala jako výrobce velkého stolního GSM telefonu. Odborná veřejnost spojuje Jablotron s výrobou elektronického zabezpečovacího zařízení pro budovy i automobily.

Podstatnou část výnosu Jablotron soustavně investuje zpět do vývoje a výzkumu, kterým věnuje velkou pozornost. Ve společnosti, která (spolu se dceřinými společnostmi JabloCOM a JabloPCB) zaměstnává 220 zaměstnanců, se přímo vývoji a výzkumu věnuje 80 pracovníků.

Dobré výsledky Jablotronu jsou logickým důsledkem nejen kvalitního vývoje a obchodní strategie. Obchodní partnery Jablotronu motivuje i bezplatný servis na celou dobu životnosti, který jablonecká firma automaticky nabízí ke všem svým výrobkům.

Více než polovinu produkce Jablotron vyváží do zahraničí. Výrobky se značkou Jablotron proudí do více než 70 zemí z celého světa. Největšími odběrateli jsou především firmy ze západní Evropy, ale i ze zemí střední a východní Evropy, Středního a Dálného Východu. Elektronické zařízení z Jablonce nad Nisou se prodává i na trzích v Číně, na Taiwanu a v Japonsku. V mnoha zemích má Jablotron vlastní autorizované dovozce s vyškolenými techniky.

Jablotron intenzivně rozvíjí export na Dálný Východ prostřednictvím dceřiné společnosti Jablotron Ltd. v Taipei. Tato filiálka kromě prodeje výrobků Jablotron na Dálném východě a v přilehlých regionech zajišťuje i nákup dílčích komponentů. Prodej na Slovensku zajišťuje dceřiná společnost Jablotron Slovakia s.r.o. se sídlem v Žilině.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků