„Já nic, řídil pes!“ hájil se opilý šofér. Spravedlnosti utíkal, ale neutekl

Policie v Coloradu řešila zajímavý a do jisté míry vtipný případ. V hlavních rolích: Ožrala, pes, překročení povolené rychlosti.

Před pár dny se ve Springfieldu udála celkem kuriozní záležitost, která začala rychlou jízdou. Tamní policie zastavila vůz, který se na úseku s omezením na 30 mil v hodině (48 km/h) pohyboval tempem 52 mil v hodině (84 km/h). Když se strážce zákona blížil k autu, všiml si, že uvnitř dochází k výměně řidiče a spolujezdce. To by zatím nebylo nic neobvyklého, šoféři pod vlivem se takto často snaží vyvléct z pokut nebo zadržení. Když ale k vozu došel, zjistil, že za volantem sedí pes.

Z auta poté vysedl dveřmi u spolujezdce muž a snažil se tvrdit, že neřídil a rychlost překročil právě hafan. Zřejmě mu to moc nešlo, protože policista pojal podezření, že údajný pasažér je opilý. Když se ho strážce zákona na alkohol zeptal, muž se dal na útěk, který skončil po necelých dvaceti metrech zadržením.

Muž byl obviněn z řízení pod vlivem alkoholu, řízení se sníženou schopností, překročení rychlosti i kladení odporu při zatýkání. Navíc se zjistilo, že na něj byly vydány dva zatykače v Pueblu ve státě Colorado. Nevinný pes byl předán známému obviněného, u nějž počká, dokud se jeho páníček nevrátí z basy.

Váš názor Další článek: Mini John Cooper Works se loučí speciálem s manuální převodovkou. Bude jen pro 999 vyvolených

Témata článku: , , , , , , , , , , ,