Italští studenti vytvořili koncept roadsteru Suzuki. Sedí se v něm jako na motorce

Školní projekt s názvem Misano ukazuje zajímavé propojení jednostopého a dvoustopého světa. Jezdit nikdy nebude, ale vypadá fantasticky.

Suzuki v současné době známe hlavně díky robustním čtyřkolkám a motocyklům. Ale v devadesátých letech vyráběla také miniaturní roadster Capuccino, poháněný tříválcovým motorem o objemu 657 cm3. Cesta automobilky se od té doby vydala zcela jiným směrem, ale studenti Evropského designérského institutu v italském Turíně si vysnili, jak by vypadal kompaktní sporťáček japonské značky v současné době. Jejich projekt nese název Misano podle závodního okruhu v italské provincii Rimini a nabízí zajímavý pohled na propojení automobilového a motocyklového světa.

Suzuki Swift Sport Hybrid je v Česku. Má vyšší cenu, bohatá výbava mu ale zůstala

Suzuki Swift Sport Hybrid je v Česku. Má vyšší cenu, bohatá výbava mu ale zůstala

Vůz má na délku čtyři metry a vysoký je pouhý jeden metr – jeho nejvyšším bodem je ochranný rám proti převrácení v zadní části.  Dvoučlenná posádka sedí v tandemu za sebou jako na motorce v pravé polovině auta, levá strana slouží jako zavazadlový prostor a úložiště baterií.

TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Představou studentů je elektrický pohon, ale není pravděpodobné, že by vozidlo bylo osazeno nějakým hnacím ústrojím. Řízení je řešeno ovládací pákou a ne volantem. Přední světla mají linku ve tvaru písmene S podle názvu automobilky, exteriér kombinuje dramaticky působící hrany s elegantními oblinami. Čistě odvedená práce, sériová výroba je ale vyloučena.

Suzuki

Suzuki je japonský výrobce automobilů a motocyklů. Michio Suzuki založil v roce 1909 společnost vyrábějící tkací stroje, první prototyp automobilu vznikl až v roce 1937.

Suzuki má své továrny i v Indii, Pákistánu nebo Maďarsku, spolupracuje s řadou automobilek.

Suzuki Ignis • Suzuki Swift • Suzuki Vitara • Suzuki S-Cross

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky