Italská karosárna chce postavit Audi A8 Avant Allroad. S motorem W12

Pokud jste si vždy přáli Audi A8 ve variantě zvýšeného kombíku, Italové zřejmě vaše přání vyslyšeli.

Karosárna Castagna Milano není zrovna světoznámou dílnou, ve svém portfoliu však už má poměrně zajímavou řadu upravených vozidel. Zmínit lze třeba limuzínu i kabriolet na základě Fiatu 500 nebo kupé variantu Rolls-Roycu Phantom. A nyní Italové na svém facebookovém profilu oznámili další ambiciózní projekt.

V plánu je totiž přetvoření limuzíny Audi A8 na verzi Avant, tedy praktičtější kombi, a to navíc ve specifikaci se zvýšeným podvozkem a plastovými doplňky ve stylů modelů allroad od německé automobilky. Takovou variantu A8 samozřejmě doteď Audi nikdy nenabízelo.

Nové Audi Q3 vstupuje na český trh. V základu přijde na 865 tisíc korun

Nové Audi Q3 vstupuje na český trh. V základu přijde na 865 tisíc korun

První grafické ilustrace přitom zobrazují jako základ starší, třetí generaci A8 před faceliftem. Vozu byla samozřejmě protažena střecha a vytvořena zcela nová záď s bezpochyby masivním zavazadlovým prostorem. Nechybí pak allroad prvky jako tmavé lemy nárazníků a blatníků se stříbrnými, plastovými díly.

Logo „W12 quattro“ na zádi pak naznačuje, že pod kapotou chce karosárna zanechat velký dvanáctiválec o objemu 6,3 litru, který byste původně našli v prodloužené verzi A8 L. Výkon 368 kW (500 koní) a točivý moment 625 Nm tak určitě nebudou mít s ještě navýšenou hmotností kombi žádný problém.

TEST Audi A6 50 TDI quattro: Maximálně efektivní manažerský balíček?

TEST Audi A6 50 TDI quattro: Maximálně efektivní manažerský balíček?

K dostupným návrhům Castagna Milano pouze dodává, že nová část karoserie bude rovněž z hliníku, ostatně jako zbytek A8, zatímco k prodloužení střechy bude nejspíše využito karbonových vláken. Více informací si dílna zatím nechává pro sebe. Dosud tedy nevíme, kdy máme čekat dokončení projektu, ani případnou cenovku tohoto unikátu.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 45 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků