Italové svérázně upravili Jeep Wrangler. Má šestiválec a riflovinu, míří i do Česka!

Upravený Wrangler chce firma začít prodávat také na českém trhu.

V portfoliu italské dílny Militem najdete osobitě upravené Jeepy Compass a Wrangler nebo taky pick-up RAM 1500. Firma dle vlastních slov nabízí „perfektní kombinaci DNA amerických vozů a majestátního italského stylu“. Nyní v tomto ohledu představuje dobrodružnější variantu modelu Ferōx, tedy dále upravený čtyřdveřový Wrangler.

Nová varianta Adventure se ukazuje například s nárazníky a blatníky lakovanými speciální barvou, která je odolná škrábancům. Dále najdete ve standardní výbavě výše umístěné sání motoru, zahrádku na střeše s dodatečnými LED světlomety, 20palcové off-road pneumatiky Cooper, vlastní konfiguraci zvýšeného podvozku s dvojitými tlumiči a rovněž sportovní výfukový systém.

Kdo by postrádal onen „italský styl“, na ten zřejmě odkazuje vcelku netradiční čalounění palubní desky, středu volantu nebo bočnic dveří – Militem zde totiž používá riflovinu. Zbytek kabiny doplňuje kůže. Jinak přibyla na palubě Wrangleru i černá stropnice nebo vícebarevné ambientní osvětlení.

Pod kapotou Ferōxu Adventure pak firma nabízí motorizaci, kterou byste u oficiálních dealerů Jeepu v Evropě nenašli. K mání je totiž kromě známého dvoulitrového čtyřválce (200 kW/272 k) také 3,6litrový V6, a to v mild-hybridní verzi eTorque o síle 285 koní (210 kW). V obou případech je standardem osmistupňová automatická převodovka.

Cenovky Ferōxu Adventure startují na 83.680 eur (asi 2,1 milionu korun) bez daně. Společnost plánuje rozšířit své působení i na další trhy. Skrze své distribuční partnery chce modely nabízet v Německu, Polsku i v České republice. Více informací ale zatím neuvádí.

Jeep

Jeep, založený v roce 1941, zvítězil v soutěži vyhlášené americkou armádou. Od roku 1945 začal vyrábět i civilní terénní automobily.

Je to tradiční výrobce off-roadů a jeho název je často synonymem pro tento typ automobilů. Patří do skupiny Stellantis.

Jeep Renegade • Jeep Compass •​ Jeep Cherokee •​ Jeep Wrangler

Váš názor Další článek: Autosalon Paříž se vrací na scénu. V roce 2022 proběhne v rámci automobilového týdne

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,