Italové pracují na Tesle Model S Roadster. Nebojí se odstranit i pár dveří

O italské karosárně Ares Design se v poslední době mluví neustále. Nyní bude mezi její ambiciózní projekty patřit i konverze Tesly Model S na roadster.

Italům z karosárny Ares Design se v poslední době úspěšně daří svou značku prosadit ve světě a jejich oznámené projekty sbírají obdiv po celém světě. V plánu je výroba moderní reinterpretace klasického Ferrari 412 na základě současného modelu 812 Superfast, nedávno jsme psali o projektu retro roadsterů od Maserati a testy již podstupuje i znovuzrozené De Tomaso Pantera s technikou Lamborghini Huracán.   

Tentokrát ale bude práce Ares Design docela jiná. Italové totiž chtějí elektromobil Tesla Model S přetvořit na otevřený roadster. A přestože už některé firmy doopravdy z Modelu S vytvořily kabriolet, tento projekt bude označení „roadster“ používat správně a Tesla tudíž přijde o dvojici dveří.

Opravdové retro! Italové pracují na reinkarnaci roadsterů Maserati

Opravdové retro! Italové pracují na reinkarnaci roadsterů Maserati

Studio zatím zveřejnilo jedinou ilustraci, díky které si můžeme výslednou podobu alespoň částečně představit. Dvoudveřový Model S tak kromě dekapitace střechy obdrží i nově tvarovanou plochu s vybouleními za předními sedačkami. Dojde i na vytvoření nového víka kufru, jelikož Model S je klasicky liftbackem.

Elektromobil možná dostane i trochu výraznější nárazníky. Otázkou zůstává, jestli Ares Design půjde cestou skládacího mechanismu plátěné střechy, nebo využije třeba nasazovací díly, které posádku ochrání před deštěm. Přibližné datum dokončení projektu a konečnou cenovku také ještě neznáme.

Kromě kabrioletu a nyní rozpracovaného roadsteru jsme už byli ostatně svědky minimálně dvou přestaveb Modelu S na praktičtější kombi či nepřesně „shooting brake“. Výtvory si můžete prohlédnout v galerii.

TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 43 příspěvků
TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Mercedes-Benz S 560 kabrio

S faceliftem Mercedesu třídy S přišly na řadu i verze kupé a kabriolet. Testování sice připadlo na říjen, nemáte ale jediný důvod k obavám.

6.  11.  2018 | Milan Lažanský | 15 příspěvků
Minitest Ford Kuga 1.5 EcoBoost ST-Line: Důstojné stáří

Ford Kuga 1.5 EB ST-Line (minitest)

Ačkoli je Kuga průběžně modernizována, nic to nemění na skutečnosti, že patří k nejstarším SUV na trhu. Má ve svém věku, a navíc s malým benzínovým čtyřválcem pod kapotou, ještě co nabídnout?

5.  11.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků