Italové pracují na Tesle Model S Roadster. Nebojí se odstranit i pár dveří

O italské karosárně Ares Design se v poslední době mluví neustále. Nyní bude mezi její ambiciózní projekty patřit i konverze Tesly Model S na roadster.

Italům z karosárny Ares Design se v poslední době úspěšně daří svou značku prosadit ve světě a jejich oznámené projekty sbírají obdiv po celém světě. V plánu je výroba moderní reinterpretace klasického Ferrari 412 na základě současného modelu 812 Superfast, nedávno jsme psali o projektu retro roadsterů od Maserati a testy již podstupuje i znovuzrozené De Tomaso Pantera s technikou Lamborghini Huracán.   

Tentokrát ale bude práce Ares Design docela jiná. Italové totiž chtějí elektromobil Tesla Model S přetvořit na otevřený roadster. A přestože už některé firmy doopravdy z Modelu S vytvořily kabriolet, tento projekt bude označení „roadster“ používat správně a Tesla tudíž přijde o dvojici dveří.

Opravdové retro! Italové pracují na reinkarnaci roadsterů Maserati

Opravdové retro! Italové pracují na reinkarnaci roadsterů Maserati

Studio zatím zveřejnilo jedinou ilustraci, díky které si můžeme výslednou podobu alespoň částečně představit. Dvoudveřový Model S tak kromě dekapitace střechy obdrží i nově tvarovanou plochu s vybouleními za předními sedačkami. Dojde i na vytvoření nového víka kufru, jelikož Model S je klasicky liftbackem.

Elektromobil možná dostane i trochu výraznější nárazníky. Otázkou zůstává, jestli Ares Design půjde cestou skládacího mechanismu plátěné střechy, nebo využije třeba nasazovací díly, které posádku ochrání před deštěm. Přibližné datum dokončení projektu a konečnou cenovku také ještě neznáme.

Kromě kabrioletu a nyní rozpracovaného roadsteru jsme už byli ostatně svědky minimálně dvou přestaveb Modelu S na praktičtější kombi či nepřesně „shooting brake“. Výtvory si můžete prohlédnout v galerii.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 45 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků