Italové pracují na Tesle Model S Roadster. Nebojí se odstranit i pár dveří

O italské karosárně Ares Design se v poslední době mluví neustále. Nyní bude mezi její ambiciózní projekty patřit i konverze Tesly Model S na roadster.

Italům z karosárny Ares Design se v poslední době úspěšně daří svou značku prosadit ve světě a jejich oznámené projekty sbírají obdiv po celém světě. V plánu je výroba moderní reinterpretace klasického Ferrari 412 na základě současného modelu 812 Superfast, nedávno jsme psali o projektu retro roadsterů od Maserati a testy již podstupuje i znovuzrozené De Tomaso Pantera s technikou Lamborghini Huracán.   

Tentokrát ale bude práce Ares Design docela jiná. Italové totiž chtějí elektromobil Tesla Model S přetvořit na otevřený roadster. A přestože už některé firmy doopravdy z Modelu S vytvořily kabriolet, tento projekt bude označení „roadster“ používat správně a Tesla tudíž přijde o dvojici dveří.

Opravdové retro! Italové pracují na reinkarnaci roadsterů Maserati

Opravdové retro! Italové pracují na reinkarnaci roadsterů Maserati

Studio zatím zveřejnilo jedinou ilustraci, díky které si můžeme výslednou podobu alespoň částečně představit. Dvoudveřový Model S tak kromě dekapitace střechy obdrží i nově tvarovanou plochu s vybouleními za předními sedačkami. Dojde i na vytvoření nového víka kufru, jelikož Model S je klasicky liftbackem.

Elektromobil možná dostane i trochu výraznější nárazníky. Otázkou zůstává, jestli Ares Design půjde cestou skládacího mechanismu plátěné střechy, nebo využije třeba nasazovací díly, které posádku ochrání před deštěm. Přibližné datum dokončení projektu a konečnou cenovku také ještě neznáme.

Kromě kabrioletu a nyní rozpracovaného roadsteru jsme už byli ostatně svědky minimálně dvou přestaveb Modelu S na praktičtější kombi či nepřesně „shooting brake“. Výtvory si můžete prohlédnout v galerii.

TEST Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive: To nejlepší z Česka?

Cupra Ateca 2.0 TSI DSG 4Drive

Sportovní Seaty mají nesmírně dlouhou tradici. Teprve loni se je ale Španělé rozhodli seskupit je pod jednu značku a dát jim novou identitu. A protože SUV v dnešní době táhnou, stal se průkopníkem model Ateca.

15.  1.  2019 | Jan Mička | 28 příspěvků
Minitest Mazda 6 2.5 Skyactiv-G A/T: Mimo čas a obvyklé mantinely

Mazda 6 2.5 Skyaktiv-G A/T (minitest)

Vzepřít se jednou provždy kalendáři, jen mládí, nikdy stáří, zpívá v jednom ze svých šlágrů božský Kája. Máme ale tak trochu dojem, že si něco podobného může pobrukovat i Mazda se svou šestkou.

10.  1.  2019 | Miro Mihálik | 88 příspěvků
S VW Touareg napříč Marokem: Existuje vůbec něco, co nezvládne?

S VW Touareg napříč Marokem

Čtyři dny v autě, skoro 1300 ujetých kilometrů a mraky různorodých zážitků, které bych jinak nepochytil za celý rok. Nějak takto by se dalo ve zkratce shrnout putování Marokem za volantem jednoho z nejlepších SUV dnešní doby.

6.  1.  2019 | Jan Mička | 43 příspěvků