Italové pracují na Tesle Model S Roadster. Nebojí se odstranit i pár dveří

O italské karosárně Ares Design se v poslední době mluví neustále. Nyní bude mezi její ambiciózní projekty patřit i konverze Tesly Model S na roadster.

Italům z karosárny Ares Design se v poslední době úspěšně daří svou značku prosadit ve světě a jejich oznámené projekty sbírají obdiv po celém světě. V plánu je výroba moderní reinterpretace klasického Ferrari 412 na základě současného modelu 812 Superfast, nedávno jsme psali o projektu retro roadsterů od Maserati a testy již podstupuje i znovuzrozené De Tomaso Pantera s technikou Lamborghini Huracán.   

Tentokrát ale bude práce Ares Design docela jiná. Italové totiž chtějí elektromobil Tesla Model S přetvořit na otevřený roadster. A přestože už některé firmy doopravdy z Modelu S vytvořily kabriolet, tento projekt bude označení „roadster“ používat správně a Tesla tudíž přijde o dvojici dveří.

Opravdové retro! Italové pracují na reinkarnaci roadsterů Maserati

Opravdové retro! Italové pracují na reinkarnaci roadsterů Maserati

Studio zatím zveřejnilo jedinou ilustraci, díky které si můžeme výslednou podobu alespoň částečně představit. Dvoudveřový Model S tak kromě dekapitace střechy obdrží i nově tvarovanou plochu s vybouleními za předními sedačkami. Dojde i na vytvoření nového víka kufru, jelikož Model S je klasicky liftbackem.

Elektromobil možná dostane i trochu výraznější nárazníky. Otázkou zůstává, jestli Ares Design půjde cestou skládacího mechanismu plátěné střechy, nebo využije třeba nasazovací díly, které posádku ochrání před deštěm. Přibližné datum dokončení projektu a konečnou cenovku také ještě neznáme.

Kromě kabrioletu a nyní rozpracovaného roadsteru jsme už byli ostatně svědky minimálně dvou přestaveb Modelu S na praktičtější kombi či nepřesně „shooting brake“. Výtvory si můžete prohlédnout v galerii.

Minitest Renault Kadjar 1.3 TCe: Malé srdce, velké odhodlání

Renault Kadjar 1.3 TCe (minitest)

Kadjar se v přívalu nových crossoverů možná poněkud ztrácí. O to více ale zaujme, když začnete zkoumat, co je za tou nenápadnou fasádu. A to i malé třináctistovce navzdory, protože funguje pozoruhodně dobře.

dnes | Miro Mihálik
Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

17.  3.  2019 | Jan Mička | 33 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 65 příspěvků