Italové pracují na Tesle Model S Roadster. Nebojí se odstranit i pár dveří

O italské karosárně Ares Design se v poslední době mluví neustále. Nyní bude mezi její ambiciózní projekty patřit i konverze Tesly Model S na roadster.

Italům z karosárny Ares Design se v poslední době úspěšně daří svou značku prosadit ve světě a jejich oznámené projekty sbírají obdiv po celém světě. V plánu je výroba moderní reinterpretace klasického Ferrari 412 na základě současného modelu 812 Superfast, nedávno jsme psali o projektu retro roadsterů od Maserati a testy již podstupuje i znovuzrozené De Tomaso Pantera s technikou Lamborghini Huracán.   

Tentokrát ale bude práce Ares Design docela jiná. Italové totiž chtějí elektromobil Tesla Model S přetvořit na otevřený roadster. A přestože už některé firmy doopravdy z Modelu S vytvořily kabriolet, tento projekt bude označení „roadster“ používat správně a Tesla tudíž přijde o dvojici dveří.

Opravdové retro! Italové pracují na reinkarnaci roadsterů Maserati

Opravdové retro! Italové pracují na reinkarnaci roadsterů Maserati

Studio zatím zveřejnilo jedinou ilustraci, díky které si můžeme výslednou podobu alespoň částečně představit. Dvoudveřový Model S tak kromě dekapitace střechy obdrží i nově tvarovanou plochu s vybouleními za předními sedačkami. Dojde i na vytvoření nového víka kufru, jelikož Model S je klasicky liftbackem.

Elektromobil možná dostane i trochu výraznější nárazníky. Otázkou zůstává, jestli Ares Design půjde cestou skládacího mechanismu plátěné střechy, nebo využije třeba nasazovací díly, které posádku ochrání před deštěm. Přibližné datum dokončení projektu a konečnou cenovku také ještě neznáme.

Kromě kabrioletu a nyní rozpracovaného roadsteru jsme už byli ostatně svědky minimálně dvou přestaveb Modelu S na praktičtější kombi či nepřesně „shooting brake“. Výtvory si můžete prohlédnout v galerii.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

dnes | Jiří Baborský | 2 příspěvky
TEST Volkswagen Golf GTE 1.4 PHEV: Dobrý přítel bohatého pendlera

Volkswagen Golf GTE

Plug-in hybridní GTE je nejvýkonnější eko verzí Volkswagenu Golf. Slibuje úsporný provoz i vysoký výkon, jak ale funguje v podmínkách české zimy?

včera | Richard Herbich | 21 příspěvků
TEST Kia e-Soul 64 kWh: Sladký život s volty a ampéry i v třeskutých mrazech?

Kia e-Soul 64 kWh

První generace Kie Soul se světu představila už v roce 2008 a pro značku představovala důležitý milník. V té době Kia nabízela vcelku fádně vypadající picanta, ria nebo cee’dy a funky krabička na čtyřech kolech byla konečně vozem, po které bylo možné toužit.

21.  2.  2021 | Richard Herbich | 42 příspěvků