Italové otočili: nová malá Alfa se nebude jmenovat Furiosa

Před nedávnem jsme vás informovali, že Alfa Romeo ukončila veřejné hlasování o to, jak se bude jmenovat její nový malý model, nástupce současné třídvéřové 147. Z dvanácti navrhovaných možností vzešlo jako vítězné jméno Furiosa, automobilka hlasování veřejně ukončila a oznámila, že novinku s tímto jménem představí na jaře v Ženevě. Finito? To by Alfě Romeo nesměli vládnout Italové.

Vedení automobilky se totiž rozhodlo, že jméno Furiosa není pro nový model to pravé a nevytváří image, který chce Alfa Romeo novince dát. Slovo „furiosa” označuje v italštině ženu, která je vzteklá a zuřivá, v hovorové mluvě též lesbicky orientovaná. A charakter novinky má být zřejmě jiný.

O důvodech můžeme dlouze spekulovat, faktem ale je, že jméno Furiosa bylo s definitivní platností shozeno ze stolu. Nový model se má jmenovat od písmene R a přesný název se dozvíme zřejmě až v Ženevě nebo těsně před ní. Pokud máte nějaký tip, neváhejte se o něj podělit v diskusi. Zlí jazykové už tipovat začali a zatím vede název Rustiosa (rust znamená anglicky rez).

Ať už to dopadne jakkoli, je celá situace maximálně trapná. Italské automobilky zkrátka musejí dávat dokola za pravdu škarohlídům, kteří je zesměšňují. Nejsem z těch, ale přisadím si. Každý důkladný manažer by myslel o krok napřed a své zákazníky by nechal vybírat pouze ze jmen, která následně může skutečně použít. Italský manažer si dá láhev vína a sepíše jména, která předhodí svým zákazníkům a fanouškům. Ti spokojeně vyberou to nejlepší a chlubí se tím, že se mohli podílet na volbě jména pro nový model. A všichni jsou spokojeni. Jenže v turínské kanceláři jednou víno dojde a italský manažer začne přemýšlet nad tím, co vlastně způsobil. A najednou se ukáže, že celá jeho předchozí činnost byla k ničemu a ze spokojených zákazníků udělá nespokojené úplnou ignorací proběhnuvšího hlasování.

Pro pochopení nečeho podobného asi nemám to správné cuore italiano...

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků