Irmscher Vectra Caravan: vyladěný kombík

Tuner Irmscher nachystal tuning pro Vectru Caravan s naftovým motorem 1,9 CDTi. Posílený motor disponuje výkonem 129 kW a 360 Nm.

Německá ladičská firma Irmscher se dlouhodobě specializuje na tuning vozů Opel. Pro kombík Vectra Caravan připravili nový přední nárazník s integrovaným spoilerem a změněná chromovaná lišta má logo tunera. Na bocích vozu se objevily prahy s prolisem a zádi dominuje čtveřice obdélníkových chromovaných koncovek. Střecha je opticky protažena malou přítlačnou lištou nad zadním sklem.

Na fotkách jsou pětipaprsková 18palcová kola se zimními pneumatikami 225/40, ale Irmscher předesílá, že v blatnících mohou být v létě až 20palcová kola z lehkých slitin. Laděním prošel i podvozek a odpružení vozu, přičemž světlá výška Vectry klesla o 30 mm.

Motor dostal kompletně přepracovanou elektroniku s novým softwarem a díky tomuto chipu se výkon dieselového agregátu zvedl z původních 110 kW (150 k) na konečných 129 kW (175 k) v 4 000 ot. Maximální točivý moment je 360 Nm v 2 500 ot/min. Sprint z nuly na stovku zvládne posílený kombík za 9,7 s (série 10,9 s) a nejvyšší rychlost vozu je 214 km/h. Irmscher dále uvádí i kombinovanou spotřebu, která činí 9,1 l nafty na 100 km.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Irmscher Vectra kombi 1,9 CDTi
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků