Za polovinou cesty z Prahy do Brna si teď můžete nabít elektromobil velmi rychle.
Počet supernabíječek Ionity na území České republiky vzrostl ze dvou na čtyři. Dvě nové nabíjecí stanice byly otevřeny na 111. kilometru dálnice D1 u čerpacích stanic OMV v obou směrech. Aktuálně jsou na těchto místech dvě jednotky schopné dobíjet konektory CCS2 elektromobily s využitím výkonu až 350 kW. Podle vytížení se pak mohou přidat ještě další dvě jednotky.
„Jsme rádi, že můžeme i nadále rozšiřovat služby pro řidiče, kteří vlastní automobily na elektrický pohon. Vzhledem k jejich stále rostoucímu počtu se na tento segment budeme i nadále výrazně zaměřovat. Rozšířením spolupráce s Ionity zdůrazňujeme naši filozofii ‘We Care More’ a zaměřujeme se také na zákazníky, kteří nejezdí na tradiční paliva. Nabízíme jim možnost využití pohodlného zázemí a chutného občerstvení během dobíjení,“ říká Michal Janda, marketingový manažer společnosti OMV Česká republika.
První stanice Ionity na území České republiky vznikla v roce 2019 u čerpací stanice OMV v Berouně u dálnice D5. Druhá nabíječka byla postavena na podzim loňského roku u čerpací stanice společnosti Shell Czech Republic v Nupakách u Prahy. Nabíjecí stanice Ionity dokážou nabít nové elektromobily klidně třeba i do půl hodiny. Záleží na tom, jestli váš elektromobil podporuje rychlé dobíjení.
Dvě nové nabíječky se nacházejí za Humpolcem u sjezdu na Jihlavu, tedy krátce za polovinou cesty z Prahy do Brna. Jejich umístění dává smysl především pro cestovatele mezi těmito dvěma místy, kterým teď elektromobil může začít dávat smysl.