Ioniq je novou značkou Hyundaie. Pod jménem čekejte hned tři nové elektromobily

Podobně jako luxusní odnož Genesis bude pod střechou Hyundaie nově působit i značka Ioniq, výhradně zaměřená na elektrické modely.

O příchodu hned několika nových elektrických modelů mluvil korejský Hyundai vcelku nedávno. Dominantnější místo na trhu jim chce přitom zajistit razantním krokem. Podobně jako totiž v roce 2015 automobilka založila luxusní značku Genesis, dnes působící především v Jižní Koreji a USA, se chystané elektromobily narodí pod nově založenou značkou Ioniq.

Hyundai i30 vám bude umět pustit zvuky kavárny i krbu. Vybere i nejlepší hospodu

Hyundai i30 vám bude umět pustit zvuky kavárny i krbu. Vybere i nejlepší hospodu

Jméno pro novou „podznačku“ si Hyundai samozřejmě bere od svého úspěšného modelu Ioniq, který je v současné době nabízen jako hybrid, plug-in hybrid i jako elektromobil. Osud modelu je zatím neznámý, součástí nové značky ovšem nebude, takže se nabízí přejmenování či úplné nahrazení vozu v portfoliu automobilky.

Nově tedy bude jméno působit jako oficiální značka Hyundaie pro elektrická vozidla označená jednoduše číslovkami. Jako první má tedy přijet Ioniq 5 – crossover vycházející z konceptu Hyundai 45, který jsme mohli zahlédnout na loňském autosalonu ve Frankfurtu. Maskované prototypy už byly spatřeny při testování, premiéry se máme dočkat na začátku roku 2021.

Hyundai uvádí nové klimatizační technologie. Hledí na vaše zdraví i pohodlí

Hyundai uvádí nové klimatizační technologie. Hledí na vaše zdraví i pohodlí

Dalším blízko chystaným elektromobilem bude Ioniq 6, který má jakožto sedan vycházející z konceptu Prophecy přijet v roce 2022. Třetí novinkou v plánech Hyundaie je SUV Ioniq 7 s rokem uvedení 2024. Co se týče designu všech modelů, Hyundai zmiňuje inspiraci ve starších vozech značky, avšak nabízející určitou nadčasovost s pohledem do budoucnosti.

Všechny modely Ioniq využijí nové platformy E-GMP (Electric Global Modular Platform), která má zajistit rychlé nabíjení, nejspíše tedy v rámci oznamované architektury s 800V elektrickou sítí po vzoru Porsche Taycan. Nakonec stačí zmínit, že do roku 2025 se Hyundai vidí jako jeden ze tří největších prodejců elektrických vozidel v Evropě.  

Hyundai

Výroba automobilů je u jihokorejského Hyundaie jen jednou z částí rozsáhlého, především strojírenského zaměření. Společnost byla založena v roce 1947. V roce 1998 koupila značku Kia.

Hyundai i10Hyundai i20Hyundai i30Hyundai i40Hyundai KonaHyundai TucsonHyundai NexoHyundai Sante FeHyundai GenesisHyundai IONIQ

TEST Kia XCeed 1.6 CRDi MHEV a XCeed 1.6 GDi PHEV: Jeden hot a druhý čehý

Kia XCeed 1.6 CRDi MHEV a 1.6 GDI PHEV

Korejský kompakt Kia XCeed je nyní dostupný s novými možnostmi pohonu. Vedle plug-in hybridu jde i o diesel s manuální převodovkou iMT.

dnes | Vladimír Kadera | 5 příspěvků
TEST Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW): Šli skautíci na výlet, měli 200 koní

Škoda Octavia Scout 2.0 TDI (147 kW)

Univerzálnímu stroji se zvýšeným podvozkem nejsilnější turbodiesel a bohatá výbava sluší. Znamená „skautizace“ pro uživatele nějaká omezení, nebo je zde vše Simply clever?

24.  1.  2021 | Richard Herbich | 97 příspěvků
TEST SsangYong Korando 1.5 Turbo GDI AT: Těžko uvěřit, že může stát tak málo

SsangYong Korando 1.5 T-GDI AT

Levné auto nutně nemusí vypadat levně. Příkladů bychom v Česku našli hned několik a chybět mezi nimi nesmí ani SsangYong Korando.

22.  1.  2021 | Jan Mička | 85 příspěvků