Inženýři BMW a Toyoty spolu o vývoji příbuzné Z4 a Supry čtyři roky nepromluvili

Oddělení Toyota Gazoo Racing se s BMW Motorsport dohodlo na základních parametrech. Poté prý přestřihli telefonní dráty a dál si šli vlastními kroky.

Před pěti lety začali práce na nové generace BMW Z4 a Toyoty Supra. Nejcennější automobilová značka se s tou nejprodávanější kvůli snížení nákladů na vývoj těchto okrajových modelů spojila. Zatímco BMW Z4 už je oficiálně venku, na Toyotu se po nekonečné řadě poutáků stále čeká. Pokud si však myslíte, že vývoj těchto dvou aut běžel u společných rýsovacích prken až do konce vývoje, jste na omylu.

Nová Toyota Supra poprvé v akci. Poslechněte si ten božský zvuk!

Nová Toyota Supra poprvé v akci. Poslechněte si ten božský zvuk!

Údajně spolu vývojáři obou aut promluvili naposledy před čtyřmi lety. Serveru CNET to pověděl asistent šéfinženýra vývojového týmu Supry Masayuki Kai. "Dohodli jsme se na balení. Tedy na společné platformě, rozvoru kol, umístění A-sloupku, šířce, umístění nádrže a dalších věcech," vysvětluje Kai postup před čtyřmi lety. "Poté jsme oba týmy kompletně oddělili a mezi námi neprobíhá žádná komunikace," doplňuje Kai.

V dnešním sdíleném světě to sice zní neuvěřitelně, ale oddělení vývoje je údajně tak extrémní, že u Toyoty ani nevědí, kolik společných komponent auta ponesou. "Platforma je stejná, takže předpokládáme, jaké díly budou společné. Ale jak jsem zmínil, nevíme, co u BMW instalují a použijí jinak," odhaluje Kai.

Nové BMW Z4 odhaluje další motory. Máme kompletní technická data

Nové BMW Z4 odhaluje další motory. Máme kompletní technická data

Tyto dva vozy tedy, zdá se, budou opravdu odlišné. A to nejen typem karoserie, tedy roadster versus kupé, ale i jízdní pojetím. Motorová paleta u Z4 zahrnuje i čtyřválce, stejně jako se to očekává i u Supry. Ovšem jeden motor budou mít společný, a sice přeplňovaný šestiválec o objemu tří litrů.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

včera | Jan Mička | 61 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků