Inženýři BMW a Toyoty spolu o vývoji příbuzné Z4 a Supry čtyři roky nepromluvili

Oddělení Toyota Gazoo Racing se s BMW Motorsport dohodlo na základních parametrech. Poté prý přestřihli telefonní dráty a dál si šli vlastními kroky.

Před pěti lety začali práce na nové generace BMW Z4 a Toyoty Supra. Nejcennější automobilová značka se s tou nejprodávanější kvůli snížení nákladů na vývoj těchto okrajových modelů spojila. Zatímco BMW Z4 už je oficiálně venku, na Toyotu se po nekonečné řadě poutáků stále čeká. Pokud si však myslíte, že vývoj těchto dvou aut běžel u společných rýsovacích prken až do konce vývoje, jste na omylu.

Nová Toyota Supra poprvé v akci. Poslechněte si ten božský zvuk!

Nová Toyota Supra poprvé v akci. Poslechněte si ten božský zvuk!

Údajně spolu vývojáři obou aut promluvili naposledy před čtyřmi lety. Serveru CNET to pověděl asistent šéfinženýra vývojového týmu Supry Masayuki Kai. "Dohodli jsme se na balení. Tedy na společné platformě, rozvoru kol, umístění A-sloupku, šířce, umístění nádrže a dalších věcech," vysvětluje Kai postup před čtyřmi lety. "Poté jsme oba týmy kompletně oddělili a mezi námi neprobíhá žádná komunikace," doplňuje Kai.

V dnešním sdíleném světě to sice zní neuvěřitelně, ale oddělení vývoje je údajně tak extrémní, že u Toyoty ani nevědí, kolik společných komponent auta ponesou. "Platforma je stejná, takže předpokládáme, jaké díly budou společné. Ale jak jsem zmínil, nevíme, co u BMW instalují a použijí jinak," odhaluje Kai.

Nové BMW Z4 odhaluje další motory. Máme kompletní technická data

Nové BMW Z4 odhaluje další motory. Máme kompletní technická data

Tyto dva vozy tedy, zdá se, budou opravdu odlišné. A to nejen typem karoserie, tedy roadster versus kupé, ale i jízdní pojetím. Motorová paleta u Z4 zahrnuje i čtyřválce, stejně jako se to očekává i u Supry. Ovšem jeden motor budou mít společný, a sice přeplňovaný šestiválec o objemu tří litrů.

Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

včera | Miro Mihálik | 54 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků
TEST Audi A6 50 TDI quattro: Maximálně efektivní manažerský balíček?

Audi A6 50 TDI quattro

Audi přispěchala s novou A6 v nejisté emisní době, stojí na úplně nových základech a spolu s A8 reprezentuje nové pojetí interiéru. A postavit se má aktuální velmi povedené pětkové řadě od BMW. To je hodně úkolů na jeden sedan vyšší střední třídy!

6.  12.  2018 | Milan Lažanský | 38 příspěvků