Interiér nového Mercedesu třídy S zcela odhalen. Vyhřívání dostanou i polštářky

Po řadě upoutávek už se můžeme do kabiny nové limuzíny třídy S povídat naplno. Fotek zveřejňuje Mercedes celou hromadu.

Zatímco exteriér nové generace Mercedesu třídy S nám německá značka teprve naznačila odhalenou přídí a maskovanými prototypy, v rámci interiéru už končí plejáda zatemnělých fotek a přichází velká galerie kompletně odhalující interiér limuzíny. Dle předpokladů si na nedostatek komfortu nebude stěžovat řidič, natož cestující vzadu.

Nový Mercedes třídy S ukazuje řízení zadní nápravy i chytré odpružení z GLS

Nový Mercedes třídy S ukazuje řízení zadní nápravy i chytré odpružení z GLS

Jak už bylo naznačeno dříve, vlastně veškeré klíčové funkce vozu bude posádka ovládat přes dotykové obrazovky či plochy (nebo hlasem a gesty). Kromě přední konfigurace digitálního přístrojového štítu a velké středové obrazovky infotainmentu budou mít totiž cestující vzadu k dispozici svou vlastní obrazovku, včetně mobilního tabletu uloženého vzadu v panelu mezi sedačkami.

Dohromady se tak Mercedes zbavil v nové třídě S celkem 27 fyzických tlačítek. Mimo pokročilý systém ambientního osvětlení je zmíněna i například novinka ve formě vyhřívání měkkých polštářů na hlavových opěrkách zadních sedadel. A dle očekávání bude vůz ještě rozsáhleji využívat zvukové izolace interiéru.

Nová Panamera chce dělat na konkurenty ramena. Na Nürburgringu zajela rekord

Nová Panamera chce dělat na konkurenty ramena. Na Nürburgringu zajela rekord

Přestože bude čtyřmístná konfigurace interiéru třídy S tou luxusnější volbou, Mercedes bude stále nabízet i pětimístnou verzi. Už známe i rozvor standardní verze, který bude s 3106 mm o 71 mm delší než u předchozí generace. Rozvor prodloužené LWB varianty je uváděn na 3216 mm, tedy o 51 mm více. Samozřejmě se očekává, že na nové „esko“ později sáhne i luxusní divize Maybach.

Nakonec se nám upřesňuje i datum světové premiéry na 2. září. Elektrický ekvivalent EQS by se rovněž mohl ukázat do konce letošního roku, se startem prodejů v roce 2021.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků