Interiér nové Dacie Sandero na první fotce. Hatchback vsadí na moderní trend

Po odhalení exteriéru nového Sandera a Loganu už máme možnost spatřit i očekávané změny v interiéru rumunských bestsellerů.

Nové generace hatchbacku Sandero a malého sedanu Logan nám Dacia odhaluje po menších kouscích. Na začátku týdne jsme mohli poprvé spatřit exteriér dostupných modelů, kdežto oficiální snímky kabiny či informace o motorizacích zatím rumunská značka tají. Napětí teď ale Dacii kazí jedna zpropadená fotka.

Nové Dacie Logan a Sandero vypadají skvěle! Prohlédněte si úplně první fotky

Nové Dacie Logan a Sandero vypadají skvěle! Prohlédněte si úplně první fotky

Internetem už totiž poletuje fotografie interiéru nového Sandera. Velké novinky se v kabině levných vozů očekávaly. Palubní deska má kompletně jinou architekturu s úzkými výdechy klimatizace a stylověji je tvarována i kaplička přístrojů. Především ale nelze ignorovat podle dnešních trendů do prostoru trčící obrazovku infotainmentu. Volant se mnoha změn nedočkal, ale po stránce multifunkčnosti si určitě polepší.

V každém ohledu tak působí interiér nového Sandera (a respektive Loganu) o dost moderněji než v případě odchozí generace. Ostatně tímto směrem, ač ne úplně zásadně, se pozměnil i design exteriéru obou vozů, nehledě na výbavu ve formě LED světlometů, které mají nový světelný podpis. Dojmu pomáhá i nižší úroveň střechy, větší sklon čelního okna a širší rozchod kol. 

Už i Dacia Duster může být stylový stan s kuchyní. Češi za proměnu nechtějí moc

Už i Dacia Duster může být stylový stan s kuchyní. Češi za proměnu nechtějí moc

Ke kompletnímu odhalení Sandera (včetně verze Stepway) a Loganu dojde až 29. září. Ještě před tím bychom se ale měli dočkat již oficiálních fotek interiéru a možná i hrstky informací o technice. Zatím víme třeba to, že vozy pod střechou Renaultu použijí platformu CMF-B, která je základem například i nejnovější generace Renaultu Clio.

Dacia

Dacia je rumunská automobilka, která od roku patří do skupiny Renault. Byla založena v roce 1966 a už v té době s Renaultem spolupracovala.

V portfoliu Dacie jsou zejména vozy nižší cenové kategorie, například i terénní Dacia Duster, která v roce 2017 dostala již druhou generace.

Dacia LoganDacia Sandero • Dacia Duster • Dacia Lodgy • Dacia Dokker

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

včera | Jan Mička | 7 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků