Inteligentní pneumatika na scéně

S první verzí "inteligentní“ pneumatiky se Continental stane světovou jedničkou. Díky čipu bude mít každá pneumatika své jedinečné identifikační číslo. Navíc mohou být dodatečně získávány údaje o pneumatice, jako např. rozměr pneumatiky, výrobní závod nebo rychlostní index.

Ve druhé fázi bude moci pneumatika prostřednictvím senzoru integrovaného do běhounu podávat kromě jiného i informace o svém stavu a podmínkách použití. Sensorový systém nebude kontrolovat pouze pneumatiku, myšleno např. hloubku profilu nebo poškození pneumatiky, nýbrž i její stav a podmínky použití. Senzory v pneumatice mohou vypovídat i o tlaku vzduchu, teplotě pneumatiky nebo o stavu vozovky. Tato myšlenka, integrovat pneumatiku do řízení vozidla, má obrovskou budoucnost a potenciál, neboť tyto informace získané z čipu pneumatiky mohou být dále využity k synchronizaci brzd, ABS a ESP.

Očekává se, že během několika příštích let se stane "inteligentní“ pneumatika součástí většiny pneumatik používaných pro první výbavu.

Společnost Continental AG byla v loňském roce v Berlíně vyznamenána prestižním německým spotřebitelským časopisem „Guter Rat!“ za vývoj „inteligentní“ pneumatiky.

Klepněte pro větší obrázek
Čip umístěný v pneumatice slouží
jako zdroj velkého množství informací

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků