Inteligentní pneumatika na scéně

S první verzí "inteligentní“ pneumatiky se Continental stane světovou jedničkou. Díky čipu bude mít každá pneumatika své jedinečné identifikační číslo. Navíc mohou být dodatečně získávány údaje o pneumatice, jako např. rozměr pneumatiky, výrobní závod nebo rychlostní index.

Ve druhé fázi bude moci pneumatika prostřednictvím senzoru integrovaného do běhounu podávat kromě jiného i informace o svém stavu a podmínkách použití. Sensorový systém nebude kontrolovat pouze pneumatiku, myšleno např. hloubku profilu nebo poškození pneumatiky, nýbrž i její stav a podmínky použití. Senzory v pneumatice mohou vypovídat i o tlaku vzduchu, teplotě pneumatiky nebo o stavu vozovky. Tato myšlenka, integrovat pneumatiku do řízení vozidla, má obrovskou budoucnost a potenciál, neboť tyto informace získané z čipu pneumatiky mohou být dále využity k synchronizaci brzd, ABS a ESP.

Očekává se, že během několika příštích let se stane "inteligentní“ pneumatika součástí většiny pneumatik používaných pro první výbavu.

Společnost Continental AG byla v loňském roce v Berlíně vyznamenána prestižním německým spotřebitelským časopisem „Guter Rat!“ za vývoj „inteligentní“ pneumatiky.

Klepněte pro větší obrázek
Čip umístěný v pneumatice slouží
jako zdroj velkého množství informací

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků