Inteligentní pneumatika na scéně

S první verzí "inteligentní“ pneumatiky se Continental stane světovou jedničkou. Díky čipu bude mít každá pneumatika své jedinečné identifikační číslo. Navíc mohou být dodatečně získávány údaje o pneumatice, jako např. rozměr pneumatiky, výrobní závod nebo rychlostní index.

Ve druhé fázi bude moci pneumatika prostřednictvím senzoru integrovaného do běhounu podávat kromě jiného i informace o svém stavu a podmínkách použití. Sensorový systém nebude kontrolovat pouze pneumatiku, myšleno např. hloubku profilu nebo poškození pneumatiky, nýbrž i její stav a podmínky použití. Senzory v pneumatice mohou vypovídat i o tlaku vzduchu, teplotě pneumatiky nebo o stavu vozovky. Tato myšlenka, integrovat pneumatiku do řízení vozidla, má obrovskou budoucnost a potenciál, neboť tyto informace získané z čipu pneumatiky mohou být dále využity k synchronizaci brzd, ABS a ESP.

Očekává se, že během několika příštích let se stane "inteligentní“ pneumatika součástí většiny pneumatik používaných pro první výbavu.

Společnost Continental AG byla v loňském roce v Berlíně vyznamenána prestižním německým spotřebitelským časopisem „Guter Rat!“ za vývoj „inteligentní“ pneumatiky.

Klepněte pro větší obrázek
Čip umístěný v pneumatice slouží
jako zdroj velkého množství informací

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků