Inteligentní pneumatika na scéně

S první verzí "inteligentní“ pneumatiky se Continental stane světovou jedničkou. Díky čipu bude mít každá pneumatika své jedinečné identifikační číslo. Navíc mohou být dodatečně získávány údaje o pneumatice, jako např. rozměr pneumatiky, výrobní závod nebo rychlostní index.

Ve druhé fázi bude moci pneumatika prostřednictvím senzoru integrovaného do běhounu podávat kromě jiného i informace o svém stavu a podmínkách použití. Sensorový systém nebude kontrolovat pouze pneumatiku, myšleno např. hloubku profilu nebo poškození pneumatiky, nýbrž i její stav a podmínky použití. Senzory v pneumatice mohou vypovídat i o tlaku vzduchu, teplotě pneumatiky nebo o stavu vozovky. Tato myšlenka, integrovat pneumatiku do řízení vozidla, má obrovskou budoucnost a potenciál, neboť tyto informace získané z čipu pneumatiky mohou být dále využity k synchronizaci brzd, ABS a ESP.

Očekává se, že během několika příštích let se stane "inteligentní“ pneumatika součástí většiny pneumatik používaných pro první výbavu.

Společnost Continental AG byla v loňském roce v Berlíně vyznamenána prestižním německým spotřebitelským časopisem „Guter Rat!“ za vývoj „inteligentní“ pneumatiky.

Klepněte pro větší obrázek
Čip umístěný v pneumatice slouží
jako zdroj velkého množství informací

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 38 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků