Inspirováno závodním Porsche. Tohle e-kolo od Super73 má hromadu stylu

Potvrzeno, výrazné barvy sponzora Vaillant vypadají dobře i na elektrokole.

Severoamerický výrobce stylových retro elektrokol Super73 nemá k výrobě zajímavých počinů daleko. Už dříve představil e-kola inspirovaná motocykly ze 70. let, spolupracoval s firmou HotWheels a nyní si bere inspiraci od Porsche. Přesněji tedy firma ukazuje model Super73-S2, který odkazuje na závodní Porsche 934 Turbo RSR.

Přesněji mluvíme o inspiraci v jednom ze závodních 934 ve válečných barvách Vaillant, které bylo součástí týmu Vaillant-Kremer v roce 1976. Jak je známo, tyrkysová, fialová, červená a oranžová nikdy nehrály dohromady tak dobře jako na „poršáku“ sponzorovaném výrobcem kotlů, tepelných čerpadel a dalších vodních zařízení.

Úspěšným Porsche inspirované kolo má taky fialové rukojeti, červené pedály, zlatý řetěz a po vzoru každého správného závoďáku nechybí i na rámu upevněný hasící přístroj – snad kdyby náhodou selhalo elektrické ústrojí kola. Sedlo je mimochodem čalouněno Alcantarou jakožto odkaz na závodní sedačky.

Speciálně zbarvený model vznikl u evropské divize značky pouze jako propagační nástroj, k zákazníkům tedy nezamíří. Standardní Super73-S2, ze kterého speciál vychází, však stojí od 2695 dolarů (asi 58.700 Kč). S baterií o kapacitě 960W nabízí dojezd až 120 km, maximální rychlost 25 km/h a taky má nastavitelné odpružení přední vidlice.

Porsche

Porsche je německý výrobce sportovních automobilů. Firmu založil v roce 1931 Ferdinand Porsche. V roce 1961 vznikl první model legendární řady 911, která se stále vyrábí.

V roce 2009 Porsche – coby velmi profitabilní automobilku – ovládl Volkswagen.

Porsche 718 • Porsche 911 • Porsche Taycan • Porsche Panamera • Porsche Macan • Porsche Cayenne

Diskuze (4) Další článek: Dodge Journey se vrací. S Amerikou nemá nic společného, jeho střeva pochází z Číny

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,