Inovační ocenění pro Fiat

Motor s elektronickou kontrolou ventilů vyvinutý Výzkumným centrem Fiatu ve spolupráci s firmami DaimlerChrysler, PSA a Magneti Marelli byl oceněn jako nejlepší evropská inovace v automobilovém odvětví.
Inovační ocenění pro Fiat
Za rok 2001 evropskou radou EUCAR (European Council for Automotive R&D), která je orgánem společnosti ACEA zabývající se propagací technologických vynálezů a inovací, byl oceněn jako nejlepší evropská inovace v automobilovém odvětví motor vyvinutý výše uvedenými společnostmi.

Motor s elektronickou kontrolou ventilů, vyvinutý v rámci evropského výzkumného projektu, okamžitě reguluje palivo a proud vzduchu vpuštěný do motoru, čímž eliminuje škrtící ventil a měřič průtoku vzduchu.

Hlavní výhodou této inovace je snížení spotřeby CO2 až o 15 %.

Skupina Fiat se rozhodla tento výrobek průmyslově rozvíjet ve spolupráci s vedoucími výrobními složkami odvětví.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků