Inovační ocenění pro Fiat

Motor s elektronickou kontrolou ventilů vyvinutý Výzkumným centrem Fiatu ve spolupráci s firmami DaimlerChrysler, PSA a Magneti Marelli byl oceněn jako nejlepší evropská inovace v automobilovém odvětví.
Inovační ocenění pro Fiat
Za rok 2001 evropskou radou EUCAR (European Council for Automotive R&D), která je orgánem společnosti ACEA zabývající se propagací technologických vynálezů a inovací, byl oceněn jako nejlepší evropská inovace v automobilovém odvětví motor vyvinutý výše uvedenými společnostmi.

Motor s elektronickou kontrolou ventilů, vyvinutý v rámci evropského výzkumného projektu, okamžitě reguluje palivo a proud vzduchu vpuštěný do motoru, čímž eliminuje škrtící ventil a měřič průtoku vzduchu.

Hlavní výhodou této inovace je snížení spotřeby CO2 až o 15 %.

Skupina Fiat se rozhodla tento výrobek průmyslově rozvíjet ve spolupráci s vedoucími výrobními složkami odvětví.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků