Infiniti se bude oficiálně prodávat v Evropě. A to i s naftou

Vedení automobilky Nissan oficiálně oznámilo, že nejpozději do roku 2008 přivede na evropské trhy své luxusní vozy Infiniti. Auta této značky se v této chvíli prodávají hlavně ve Spojených státech, Kanadě, na blízkém východě a v Koreji. V Evropě se oficiálně prostřednictvím vlastní sítě a sítě Nissanu prodávají pouze v Rusku s tím, že v příštím roce vstoupí i na ukrajinský trh. Do roku 2008 se pak prodeje rozšíří do ostatních evropských zemí. Prodávat se budou jak v síti Nissanu, tak ve vlastních autosalonech. Evropské vozy Infiniti budou mít jistá specifika proti ostatním verzím, jednou z nich bude i nasazení naftových motorů, které se v Americe neprosazují a v Evropě tolik populární.
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků