Infiniti připravuje nový luxusní sporťák

Značka Infiniti vystavuje v Detroitu nový koncept, který reprezentuje pohled na budoucí model luxusního sportovního vozu. Na první pohled je patrná podobnost s modelem 350Z, koncept však dostal prodlouženou přední kapotu a ostřejší tvary. Infinity vsadilo na spoustu technických novinek, které jasně ukazují, že se jedná o čistokrevný koncept.

Prvním výrazným rozdílem proti běžným modelům je absence vnějších zpětných zrcátek. Místo nich jsou po stranách umístěny kamery, které přenáší obraz na obrazovky v kabině. Koncept také postrádá kliky, otevírání je řešeno dálkovým ovládáním, kdy se dveře po stisknutí tlačítka mírně pootevřou a samotnou kliku najdete na vnitřní straně dveří. Koncept také dostal diodová světla a to nejen ta zadní, ale i přední. Zda se automobilce podařilo vyřešit problém s malou svítivosti nynějších LED světlometů, zatím není známo. Mimo nejrůznější technické lahůdky dostalo nové kupé také kompletní luxusní výbavu. Pravá kůže je použita nejen na sedadlech, ale také jako čalounění stropu, dveří a palubní desky. Pro relaxaci během jízdy pak poslouží audio systém, který má některé reproduktory umístěny v hlavové opěrce. Ačkoli je koncept v mnoha ohledech odtržen od současné reality sériově vyráběných vozů, dá se očekávat, že se v "umírněné technologické podobě", avšak s podobným vnějším stylingem, v budoucnu objeví na trhu.

Klepněte pro větší obrázek

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 68 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků