Infiniti připravuje nový luxusní sporťák

Značka Infiniti vystavuje v Detroitu nový koncept, který reprezentuje pohled na budoucí model luxusního sportovního vozu. Na první pohled je patrná podobnost s modelem 350Z, koncept však dostal prodlouženou přední kapotu a ostřejší tvary. Infinity vsadilo na spoustu technických novinek, které jasně ukazují, že se jedná o čistokrevný koncept.

Prvním výrazným rozdílem proti běžným modelům je absence vnějších zpětných zrcátek. Místo nich jsou po stranách umístěny kamery, které přenáší obraz na obrazovky v kabině. Koncept také postrádá kliky, otevírání je řešeno dálkovým ovládáním, kdy se dveře po stisknutí tlačítka mírně pootevřou a samotnou kliku najdete na vnitřní straně dveří. Koncept také dostal diodová světla a to nejen ta zadní, ale i přední. Zda se automobilce podařilo vyřešit problém s malou svítivosti nynějších LED světlometů, zatím není známo. Mimo nejrůznější technické lahůdky dostalo nové kupé také kompletní luxusní výbavu. Pravá kůže je použita nejen na sedadlech, ale také jako čalounění stropu, dveří a palubní desky. Pro relaxaci během jízdy pak poslouží audio systém, který má některé reproduktory umístěny v hlavové opěrce. Ačkoli je koncept v mnoha ohledech odtržen od současné reality sériově vyráběných vozů, dá se očekávat, že se v "umírněné technologické podobě", avšak s podobným vnějším stylingem, v budoucnu objeví na trhu.

Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků