Infiniti plánuje globální expanzi

Automobilka Infiniti, kterou zastřešuje Nissan jako svou luxusní „dceru“, plánuje do konce letošního roku rozšířit své působení na poli luxusních vozů a zdvojnásobit prodeje. Tato značka by se tak měla dostat i do západní a střední Evropy, kam si svou cestu pomalu razí již od roku 2006. Svým působením by tak teoreticky mohla zamíchat karty ve vyšších třídách.

Z globálního hlediska se vozidla Intiniti v roce 2006 prodávala ve 43 % zemích, kde existuje reálná poptávka po luxusních vozech. Drtivou většinu však tvoří Spojené státy a Kanada, kde je tato značka celkem oblíbená. Na konci roku 2008 by však měly prodeje pokrýt 98 % trhů s luxusními vozy. Automobilka se chce ovšem zaměřit taky na mladší generaci, která pro ni hraje významnou roli. Proto se chystá vyrábět nový crossover a menší sedan, které by pro ně byly dostupné. Zajímavým je však plán, že do roku 2012 by mělo být 35%-40% majitelů vozu Infiniti mladších než 47 let.

Další věcí, na kterou se hodlá automobilka „podívat“, je mírné obnovení používaných technologii a v nabídce motorů můžeme prý taky očekávat nové přírůstky. Automobilka si chce v Evropě vybudovat svůj image na základě kvalitních produktů a příkladné péče o zákazníka. Uvidíme, zda se to skutečně povede.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků