Infiniti plánuje globální expanzi

Automobilka Infiniti, kterou zastřešuje Nissan jako svou luxusní „dceru“, plánuje do konce letošního roku rozšířit své působení na poli luxusních vozů a zdvojnásobit prodeje. Tato značka by se tak měla dostat i do západní a střední Evropy, kam si svou cestu pomalu razí již od roku 2006. Svým působením by tak teoreticky mohla zamíchat karty ve vyšších třídách.

Z globálního hlediska se vozidla Intiniti v roce 2006 prodávala ve 43 % zemích, kde existuje reálná poptávka po luxusních vozech. Drtivou většinu však tvoří Spojené státy a Kanada, kde je tato značka celkem oblíbená. Na konci roku 2008 by však měly prodeje pokrýt 98 % trhů s luxusními vozy. Automobilka se chce ovšem zaměřit taky na mladší generaci, která pro ni hraje významnou roli. Proto se chystá vyrábět nový crossover a menší sedan, které by pro ně byly dostupné. Zajímavým je však plán, že do roku 2012 by mělo být 35%-40% majitelů vozu Infiniti mladších než 47 let.

Další věcí, na kterou se hodlá automobilka „podívat“, je mírné obnovení používaných technologii a v nabídce motorů můžeme prý taky očekávat nové přírůstky. Automobilka si chce v Evropě vybudovat svůj image na základě kvalitních produktů a příkladné péče o zákazníka. Uvidíme, zda se to skutečně povede.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků