Infiniti plánuje globální expanzi

Automobilka Infiniti, kterou zastřešuje Nissan jako svou luxusní „dceru“, plánuje do konce letošního roku rozšířit své působení na poli luxusních vozů a zdvojnásobit prodeje. Tato značka by se tak měla dostat i do západní a střední Evropy, kam si svou cestu pomalu razí již od roku 2006. Svým působením by tak teoreticky mohla zamíchat karty ve vyšších třídách.

Z globálního hlediska se vozidla Intiniti v roce 2006 prodávala ve 43 % zemích, kde existuje reálná poptávka po luxusních vozech. Drtivou většinu však tvoří Spojené státy a Kanada, kde je tato značka celkem oblíbená. Na konci roku 2008 by však měly prodeje pokrýt 98 % trhů s luxusními vozy. Automobilka se chce ovšem zaměřit taky na mladší generaci, která pro ni hraje významnou roli. Proto se chystá vyrábět nový crossover a menší sedan, které by pro ně byly dostupné. Zajímavým je však plán, že do roku 2012 by mělo být 35%-40% majitelů vozu Infiniti mladších než 47 let.

Další věcí, na kterou se hodlá automobilka „podívat“, je mírné obnovení používaných technologii a v nabídce motorů můžeme prý taky očekávat nové přírůstky. Automobilka si chce v Evropě vybudovat svůj image na základě kvalitních produktů a příkladné péče o zákazníka. Uvidíme, zda se to skutečně povede.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

včera | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků