Infiniti plánuje globální expanzi

Automobilka Infiniti, kterou zastřešuje Nissan jako svou luxusní „dceru“, plánuje do konce letošního roku rozšířit své působení na poli luxusních vozů a zdvojnásobit prodeje. Tato značka by se tak měla dostat i do západní a střední Evropy, kam si svou cestu pomalu razí již od roku 2006. Svým působením by tak teoreticky mohla zamíchat karty ve vyšších třídách.

Z globálního hlediska se vozidla Intiniti v roce 2006 prodávala ve 43 % zemích, kde existuje reálná poptávka po luxusních vozech. Drtivou většinu však tvoří Spojené státy a Kanada, kde je tato značka celkem oblíbená. Na konci roku 2008 by však měly prodeje pokrýt 98 % trhů s luxusními vozy. Automobilka se chce ovšem zaměřit taky na mladší generaci, která pro ni hraje významnou roli. Proto se chystá vyrábět nový crossover a menší sedan, které by pro ně byly dostupné. Zajímavým je však plán, že do roku 2012 by mělo být 35%-40% majitelů vozu Infiniti mladších než 47 let.

Další věcí, na kterou se hodlá automobilka „podívat“, je mírné obnovení používaných technologii a v nabídce motorů můžeme prý taky očekávat nové přírůstky. Automobilka si chce v Evropě vybudovat svůj image na základě kvalitních produktů a příkladné péče o zákazníka. Uvidíme, zda se to skutečně povede.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 72 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků